تبلیغات
پرطرفدار - موفقیت نامحدود در 20 روز(10)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

روز هفدهم:جسم سالم ................
امروز روز بسیار مهمی است. در حقیقت امروز شما زندگی خود را برای همیشه متحول خواهید ساخت در این مبحث قصد دارم با شما درباره‌ی نحوه‌ی بالا بردن انرژی جسمانی‌تان گفتگو كنم. بزرگترین مشكل اغلب مردم این است كه، با وجود اینكه همیشه اهداف خوب و مهمی را در سر دارند و برنامه‌های درستی برای رسیدن به این اهداف در نظر می‌‌گیرند، انرژی لازم جهت تلاش برای رسیدن به اهداف‌شان را ندارند آنها روزی 5تا 9ساعت كار می‌كنند، مدتها در راه بندان سرگردان‌اند، كمی تلویزیون می‌بینند، كمی هم غذا می‌خورند و سپس به خواب می‌روند. پس فرصتی برای اصلاح خود و رسیدن به اهداف‌شان ندارند.

تفاوت عمده‌ی افراد موفق با دیگران در این است كه انها قادرند تا هنگام رسیدن به مقصود دست از هدف خود برندارند و به تلاش ادامه دهند، در حالی كه دیگران، هر روز انجام اموری را كه بدان نیاز دارند به روز بعد موكول می‌كنند نه به این دلیل كه توانایی، استعداد و یا مهارت لازم جهت رسیدن به اهداف‌شان را ندارند بلكه به این دلیل كه انرژی جسمانی‌شان كمتر از حدی است كه بتوانند بیش از این به هدف‌شان بپردازند
چگونه می‌توان جسم را تقویت نمود؛ اولین قدم تعیین برنامه‌ای برای تمام عمر است پیروی از برنامه‌های موفقیت هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود.
جسم سالم با تنفس سالم ..............
اولین نكته برای كسب تندرستی، تنفس سالم است. تعجب می‌كند؟ بسیار ساده است:
تنها در صورتی می‌توانید سالم بمانید كه سلولهای بدن شما سالم باشند سلولهای بافتهای مختلف بدن شما نیاز به مواد غذایی و اكسیژن دارند. جریان خون این مواد حیاتی را به سلولها می‌رساند؛ ما چگونه می‌توانیم جریان خون خود را به شكلی كنترل كنیم كه محیطی پاك و مغزی برای سلول‌ها فراهم اورد؟ با كمك تنفس. تنفس مانند دكمه‌ی تنظیم كننده‌ی سرعت جریان خون است.
هر سلول مواد لازم را از خون می‌گیرد و سموم داخل خود را دفع می‌كند.
كه مقدار زیاد از این سموم و سلولهای مرده از طریق لنف (ماده‌ای است كه اطراف سلول را فرا گرفته است)به غدد لنفاوی منتقل می‌شود تا از طریق آنها دفع گردد. پس سلولهای بدن برای سلامتی به گردش لنف نیز نیاز دارند زیرا این تنها راهی است كه می‌تواند سلولهای مرده و مواد سمی را از محیط سلولها پاك كند. تنها راه جریان یافتن لنف و تصفیه‌ی ان، تنفس و حركت دادن ماهیچه‌هاست
مطالعات اخیر پزشكی نشان داده كه تنفس عمیق در قفسه‌ی سینه خلأ ایجاد می‌كند؛ این خلأ لنف را می‌مكد و بر جریان حركت لنف می‌افزاید در حقیقت تنفس شكمی و ورزش سرعت طبیعی فرایندی نظافت سلولها را پانزده برابر می‌كند دلیل اینكه برخی از روشهای تندرستی چون یوگا امروزه توجه بسیاری از كارشناسان را به خود جلب كرده، این است كه بر نحوه‌ی تنفس افراد بسیار موثرند
بهترین شیوه تنفس .....................
1-با یك شماره، با كمك عضلات شكم، هوا را به داخل شش‌ها فرو برید.
2-به اندازه چهار شماره هوا را درون شش‌ها حبس كنید
3-با دو شماره و با كمك عضلات دیافراگم (عضله زیر شش‌ها )هوا را بیرون بدهید
اگر فرو بردن هوا برای شما 3ثانیه طول بكشد باید انرا دوازده ثانیه حبس كنید و در مدت شش ثانیه بازدم خود را بیرون بدهید چرا مدت بازدم دو برابر مدت دم است؟
زیرا وقتی هوا را از شش‌ها خارج می‌كنید تمام سموم موجود در لنف‌ها از محیط سلولها خارج می‌شود اما چرا باید هوا را چهار برابر بیشتر در شش‌ها نگه داشت؟ با این كار می‌توانید به اندازه‌ی كافی خون اكسیژن دار را در كنار سلولها نگاه دارید تا بتوانند اكسیژن را از خون جذب كنند علاوه بر این لنف خود را به گردش وا می‌دارید این تمرین را هر روز، روزی 3بار هر بار ده مرتبه انجام دهید. هر روز یك یا دو ثانیه به نگهداری هوا در ششها اضافه كنید(ایده ال 28ثانیه)
با تمرین مداوم این انرژی به حد انفجار خواهد رسید، طوری كه باید حتماً با تلاش بسیار آنرا تخلیه كنید و این یعنی سلامتی و تقویت جسم. هیچ نوع ماده غذایی و یا ویتامینی در جهان وجود ندارد كه بتواند همچون یك روش تنفسی صحیح به شما كمك كند.
تنفس در هوای آزاد ....................
یكی دیگر از عوامل مهم در رساندن اكسیژن مناسب به سلولها، تنفس در هوای آزاد است ورزش در هوای آزاد مانند پیاده‌روی و دویدن یكی از بهترین راه‌ها برای انجام تنفس صحیح است در غیر این صورت می‌توانید شنا كنید. با شنا بدون اینكه هیچ فشاری تحمل كنید تمام نرمش‌های هوازی را انجام خواهید داد البته بهتر است قبل از شروع هر ورزشی ابتدا با پزشك خود مشورت كنید.
كنترل نیروی غذاها ........................
هفتاد درصد سرمایه ما و هشتاد درصد وزن شما را آب تشكیل می‌دهد غذای روزانه‌ی شما نیز باید از آب غنی باشد. تنها مواد غذایی‌ای كه در خود میزان زیادی آب دارند، میوه‌های تازه، سبزی‌ها و غلات هستند. نوشیدن هشت تا دوازده لیوان آب در روز این ماده‌ی حیاتی را به میزان كافی به بدن شما خواهد رساند.
اگر میزان آب در بدن كم باشد، مواد غذایی در بافتها تجمع می‌كند. از طرفی خون غلیظ‌‌‌تر می‌شود و در سلولها نیز اكسیژن كافی برای سوزاندن مواد غذایی وجود ندارد. با كاهش جریان خون و لنف سلولها مرده نیز در بافتها باقی می‌مانند با وجود تجمع این همه مواد سمی و اضافی اگر راهی برای تصفیه و پاك ساختن بدن نیابیم مسلماً بیمار خواهیم شد.
دكتر برایس می‌گوید:آب بهترین حلال جهان است. بنابر این آگر آب به میزان لازم به بدن برسد تمامی مراحل هضم، جذب و رفع بخوبی صورت می‌گیرد و تأثیر سود مواد زاید سمی با حل شدن آنها در اب و سپس دفع آنها از طریق پوست (عرق)، كلیه (ادرار)و شش‌ها (بازدم)بر طرف خواهد شد.
تمرین امروز............................
در طی ده روز اینده به آنچه گفتم عمل كنید: 1-با یك شماره هوا را فرو بدهید به اندازه‌ی چهار شماره نگه دارید در دو شماره آنرا خارج كنید. ده بار پشت سر هم و 3بار در روز این كار انجام دهید.
2-غذای روزانه شما دست كم باید هفتاد درصد یا بیشتر آب داشته باشد. با هر نوبت غذا سلاد بخورید و در بین وعده‌های غذایی میوه میل كنید. خواهید دید كه سطح انرژی‌تان تا چه اندازه تغییر می‌كند این انرژی قدرت ذهن‌تان را بالا خواهد برد و شما از سلامتی و جنب و جوشی كه لیاقتش را دارید بهره‌مند خواهید بود. به تدریج این روشها برایتان عادت شده و بر كیفیت زندگی‌تان تأثیر خواهد گذارد (به خاطر داشته باشید برای بهره بردن از هر نعمت الهی روشی وجود دارد و روش لذت بردن از سلامتی همان است كه آموختید، پس برای دستیابی به بدنی سالم از اجرای روشها غفلت نورزید

روز هیجدهم: روابط موفق
مردم اغلب از من میپرسند: «چطور توانسته اید این قدر موفق باشید؟»و من همواره پاسخ میدهم: «میدانید، من از یك امتیاز بسیار مهم برخوردارم بالا بودن كیفیت زندگی من به دلیل رابطه ی فوق العاده ای است كه با دیگران دارم. هر چه در زندگی دارم مدیون رابطه ی متقابل با افرادی است كه براستی برای من اهمیت دارند» (از زمانی كه با «بكی» ازدواج كرده ا م او توانسته است براستی مرا تغییر دهد. او قدرت و نیروی زندگی من است. من همیشه به دنبال راههایی بودم كه مرا برای رسیدن به موفقیت یاری كند، اما ازدواج با «بكی »قدرتمندترین ابزارم برای رسیدن به موفقیت شد. زندگی با او بالاترین سطح خوشی را كه میتوانستم تصور كنم در زندگی ام به وجود آورد)تصور میكنم هر یك از ما انسانها شایستگی آنرا دارد كه از یك ازدواج موفق و رابطهای باور نكردنی لذت ببرد. نمیدانم شما اكنون مجردید، ازدواج كردهاید، فرد خاصی را برای ازدواج در نظر دارید یا خیر. شاید با خواندن مطالب امروز بتوانید موانعی را كه بر سر راه نزدیكی و عشق واقعی شما و همسرتان وجود دارد برطرف كنید.

داشتن رابطه ای قشنگ با همسرتان
به خاطر داشته باشید اگر میخواهید با همسرتان رابطهی قشنگی داشته باشید، باید خود را تغییر دهید نه همسر یا شرایط زندگی خود را، در غیر این صورت رابطهی شما به معضلی فرساینده تبدیل خواهد شد كه هر دوی شما را پیر و خسته میكند. برای ایجاد رابطهی زیبا و قشنگ با همسرتان باید قوانین ذیل را بشناسید و بكار برید:
1-(گر میخواهید رابطهی نزدیكی با همسر خود داشته باشید، بجای اینكه ازدواج كنید چون می خواهید فایده ای نصیبتان شود ،ازدواج كنید تا به دیگری فایدهای برسانید. )
نگاهتان را به زندگی مشترك تغییر دهید. از خود بپرسید چگونه میتوانم به كسی كه دوستش دارم بیشتر محبت كنم؟ چطور میتوانم به او شادی، عشق و لذت بیشتری ببخشم؟ با چنین روشی، همسرتان نیز همواره سعی میكند همین رفتار را با شما داشته باشد. حتی اگر از آنچه میدهید یك چهارم آن به شما برگردد، سرمایه گذاری كوچكی انجام دادهاید كه سود آن بیكران خواهد بود.
2-راستی چرا كمتر كسی است كه پس از ازدواج رابطهای دوست داشتنی با همسرش داشته باشد؟ شكل رابطهی ما با هر كس مطابق احساسی است كه نسبت به او داریم خوب فكر كنید، آیا به خاطر دارید چگونه عاشق شدید؟ ناگهان جذابیتی باور كردنی و نفس گیر در آن فرد حس كردید. كاملاً مجذوب او شدید و هیجان تمام وجود شما را در برگرفت. بی هیچ دلیل خاصی خوشحال بودید و در اطراف خود همه چیز را قشنگ و دوست داشتنی مییافتید. زیر لب ترانههای عاشقانه زمزمه میكردید و هر لحظه در پی فرصتی بودید تا به دیدار او بروید هر چیزی كه میگفت قشنگ بودو هر چه میكرد شما را به هیجان وا میداشت؛ اما اكنون با گذشت تنها چند سال، این رابطهی باور كردنی تغییر كرده است.
احساس هیجانتان بتدریج كاهش یافته است. و طرف مقابلتان دیگر چندان جذاب و خوشایند به نظر نمیرسد اما چرا؟ در زندگی قانونی وجود دارد بنام «قانون عادت »اغلب مردم به این قانون توجهی نمیكنند زیرا موجب میشود احساس گناه كنند اما این قانون حقیقت دارد (بر اساس این قانون هر چیزی كه مدتها با شما باشد بتدریج به فراموشی سپرده میشود و متأسفانه این قانون بزرگترین قاتل عشق است )
در ابتدا و قبل از ازدواج همه چیز عالی است. احتمالاً یكدیگر را در یك مكان زیبا میبینید در حالیكه هیچ مشكلی ندارید و سپس به خانه و نزد خانوادهی خود باز میگردید. در حالیكه بعد از ازدواج همه چیز تغییر میكند: احتمالاً برای پرداخت هزینههای فراوان باید بیشتر از پیش كار كنید و زمانی كه كاملاًخستهاید نزد همسرتان هستید؛ شاید دور شدن از پدر و مادرتان بسیار ناراحت كننده است و این حس ناخوشایند قوی را در حضور همسرتان احساس میكنید .طولی نمی كشد كه احساس های منفی با حضور همسرتان در ذهن شما عجین میگردد .شما همچنان عاشق همسر خود هستید اما بودن با او برای شما احساس ناخوشایندی را تداعی میكند. این قانون مغز است همزمان با درك یك حس، مغز آنرا با حالت یا موقعیتی كه در آن قرار دارید مرتبط میسازد. درست یا غلط، به هر حال این گونه است.
گاهی زن و شوهر مشغول مشاجره میشوند، مشاجره لحظه به لحظه شدیدتر میشود و احساس ناراحتی اوج میگیرد و به یك مبارزهی واقعی تبدیل میشود هر چه بحث داغتر میشود بیشتر تمایل دارید در این مبارزه پیروز شوید به همین دلیل ممكن است سخنانی بگویید یا كارهایی انجام دهید كه بعداًشما را بسیار پشیمان كند. و اما انچه نباید رخ دهد، رخ داده است. این حلقههای ارتباطی با تكرار، مرتب محكمتر و محكمتر میشوند و پس از مدتی حتی دیدن همسرتان نیز در شما احساس عصبانیت به وجود میآورد این موقعیت همان «آستانه» است در این شرایط مغز میگوید جدایی ناراحت كننده است، اما به هر حال از احساس فشاری كه اكنون تحمل میكنم راحتتر خواهد بود و این پایان زندگی مشترك است. چگونه میتوان مانع این امر شد؟
الف-از قدرت احساس خود اگاه باشید. بدانید هر گاه احساس عصبانیت شدید و ناراحتی میكنید، هر چه در اطرافتان رخ دهد، در ذهنتان به این احساس مرتبط میگردد بنابر این زمانی كه چنین احساسهایی دارید از دیدار و صحبت با همسرتان خودداری كنید. زیرا در غیر این صورت چه بخواهید و چه نخواهید این حلقهی ارتباطی در ذهن شما نقش خواهد بست.
ب-اگر با همسرتان شروع به مشاجره میكنید، اجازه ندهید این مشاجره با عصبانیت شدید و توهین خاتمه یابد زیرا در غیر این صورت برای همیشه بحث بر سر مسئلهای با همسرتان را در ذهن خود با عصبانیت مرتبط ساختهاید و در آینده هر بحث كوچكی به مشاجرهای شدید و توهین منجر خواهد شد. (بهترین راه مشاجره آن است كه حرفهای خود را قاطع، منطقی و كوتاه بزنید و سپس به بحث خاتمه دهید. زمانی كه بحث كش بیاید، عصبانیت لحظه به لحظه شدیدتر میشود؛به طوری كه ممكن است كنترل خود را از دست بدهید و چیزهایی بگویید و كارهای بیارزشی انجام دهید كه بعداً اسباب پشیمانیتان شود)
ج-اما اگر در میان مشاجرهای شدید گرفتار شوید چه باید بكنید؟
بالا گرفتن بحث و شروع مشاجره ناشی از وجود الگوهای غلط قبلی در ذهن شماست، پس این الگوها را بشكنید. من و همسرم «بكی» یكدیگر را خیلی دوست داریم، اما مهم نیست كه دو نفر چقدر به یكدیگر علاقه داشته باشند، زمانی را خواهد رسید كه پی میبرید هر یك عقاید گوناگونی دارید و به شیوهای متفاوت به مسائل نگاه میكنید. ممكن است هر دو ارزشهای مشابهی داشته باشید، اما مسلماً از قوانین متفاوتی برای عملی ساختن ارزشهایتان بهره میگیرید.
اغلب زوجها پس از اینكه به چنین نتیجهای میرسند تقریباً همیشه درگیر مشاجرات طولانی و بیپایان میشوند، به طوری كه هر دو از فرط عصبانیت دیوانه میگردند. اما راه حل این است كه نگذاریم این مشاجرات بیش از اندازه كش بیاید. یكی از شما دو نفر باید پس از یكی دو دقیقه حالت دیگری را تغییر دهد.
(یكی از بهترین راهها برای پایان دادن به یك دعوای خانوادگی این است كه به سوی شخص مقابل بروید و در گوشش چیزی زمزمه كنیم. نمیدانم چه باید بگویید اما مطمئنم اگر كسی در گوش شما زمزمه كند مسلماً احساستان را تغییر میدهد )
اگر میخواهید ارتباط تان با همسرتان دائمی و خوشایند باشد باید نحوهی تغییر حالت او را كشف كنید. چه چیزی همسرتان را به خنده میاندازد؟چه كاری موجب هیجان همسرتان میگردد؟ اگر بتوانید هر بار هنگام شروع مشاجره الگوهای غلط قبلی را مخدوش كنید، این الگو بتدریج شكسته میشود و دیگر حتی به میل خود نیز قادر نخواهید بود بر سر موضوعی با هم به مشاجره بپردازید.
4-اغلب مردم زمانی كه متوجه میشوند با همسر خود مشكل دارند چه میكنند؟ عصبانی میشوند، ناراحت میگردند، آنچه را باید انجام دهند دیگر انجام نمیدهند و تمام مسائل منفی دنیا را به همسرشان مربوط میدانند.
بیاموزید ابتدا با خودتان كنار بیایید. مهم نیست با چه كسی ازدواج كردهاید، آنچه روابط شما را دچار مشكل میسازد عدم موفقیت شما در راهبرد عشق است. هر كس در این جهان دارای نكات مثبت و بینظیری است كه موجب میشود دیگران به او گرایش و علاقه پیدا كنند. ابتدای آشنایی خود و همسرتان را به یاد آورید! مسلماً احساس قوی و باور نكردنی عشق را با تمام وجود حس میكردید، اما اكنون چطور؟ مسلماً باز هم همسرتان را دوست دارید اما آیا هنوز هم همان تمركز اولیه را به نكات مثبت شخصیت او حفظ كردهاید؟ پاسخ اغلب افراد منفی است.
راهبردهای ابراز عشق
3روش كلی برای ابراز حس عشق وجود دارد:
(1-برخی برای احساس عمیق عشق نیاز دارند تا اظهار عشق شما را بشنوند )باید به آنها بگویید كه من دوستت دارم، عاشق تو هستم و میپرستمت. صدا و سخن گفتن با لحن خاص در احساس آنها بسیار موثر است، و تا زمانی كه عشق خود را برایشان بیان نكنید هیچ روش دیگری در نظرشان اهمیت ندارد.
(2-عدهای باید عشق را ببینند )خریدن گل، هدیه، بردنشان به مكانهای زیبا و نگاههای عاشقانه. شنیدن جملهی دوستت دارم برای انها چندان جذاب نیست اما یك نگاه عاشقانه به آنها احساس عمیق دوست داشته شدن خواهد بخشید.
3-اما ممكن است همسر شما از ان دسته كسانی باشد كه تا او را به شیوههای خاص لمس نكنید به هیچ وجه متوجه عشق شما نشود )شاید حس كند كه شما به او نزدیك هستید اما عشق را فقط با لمس درك خواهد كرد.
روشهای خاص همسرتان را بشناسید و از آنها برای زیبایی رابطهتان بهره ببرید با روش خودش به او محبت كنید نه با شیوهی خودتان، زیرا در این صورت مسلماً همسرتان از محبت شما هیچ سودی نخواهد برد.
مثال:اگر در وضعیتی قرار داشته باشید كه راهبرد عشق شما سمعی است ولی همسرتان تنها در صورتی كه او را لمس كنید عشق شما را حس میكند، چه خواهد شد؟ شما میگویید «من عاشق تو هستم »اما این شخص نیاز دارد تا او را به شیوهی خاص لمس كنید و تنها در این صورت است كه هیجان عشق را درك میكند. تصور كنید همسرتان مردی است كه راهبرد لمسی دارد او پس از یك روز خسته كننده به خانه میآید از شما چه انتظاری دارد؟ فقط میخواهد او را در آغوش بگیرید.
«سلام عزیزم »شما هیچ واكنشی نشان نمیدهید، پس جلو میآید و شما را به شیوهای كه خود دوست دارد بغل میكند. اما راهبرد عشق شما سمعی است، در نتیجه به جای اینكه عشق را حس كنید عصبانی میشوید. «چه كار میكنی؟ بگذار بروم. خیال میكنی من یك تكه گوشت هستم»عدم شناخت راهبرد همسرتان برای هر دو شكست بزرگی به ارمغان خواهد آورد.
اما راه كشف راهبرد همسرتان این است كه از او بخواهید زمانی را به خاطر آورد كه احساس كرده است او را بسیار دوست دارید. پس از او بپرسید. آیا در آن لحظه من به تو گفتم كه عاشقت هستم؟ آیا با لحن خاص گفتم؟ یا بپرسید آیا در آن هنگام برای تو چیزی خریده بودم؟ یا به مكان خاصی رفته بودیم؟ و..... پس به این مسئله پی میبرید كه كدام یك از سه روش اصلی در مورد همسرتان صادق است و یا دست كم كدام یك در همسرتان قویتر است. به خاطر داشته باشید از همسرتان سوال نكنید كدام یك از این روشها را میپسندد زیرا همه این سه روش را دوست دارند روش همان بود كه گفته شد. پس از مدتی از این بازی لذت خواهید برد زیرا با شناخت راهبرد همسرتان، هر زمان كه بخواهید عمیقترین حس عشق را در او به وجود خواهید آورد بازی هیجان انگیزی است. نكته بعدی كه برای داشتن رابطهی موفق لازم است بدانید برطرف كردن یكنواختی زندگی است. در آغاز ارتباط تان زمانی كه به شدت مجذوب یكدیگر بودید همواره خوب لباس میپوشیدید، به ظاهر خود اهمیت میدادید و مرتب برای گردش یا خوردن غذا به بیرون از خانه میرفتید. اگر خواهان رابطهی دلپذیر و موفقیت بار با همسرتان هستید، باید مرتب همین رفتارها را تكرار كنید.
(به عشق عادت نكنید، با عشق زندگی كنید)
از عشق استفاده كنید.
از عشق استفاده كنید زیرا از هر چه استفاده نكنید آن را از دست خواهید داد. خود را به سطح همان اشتیاق اولیه برسانید. چگونه؟ هر روز زمانی صرف كنید تا به چهرهی همسرتان خوب نگاه كنید. در این لحظه ذرهای به فكر گرفتاری نباشید؛ در طی روز فرصت كافی برای انجام كارها و فكر كردن دربارهِ مشكلاتتان را خواهید داشت! در این چند لحظه فقط به همسرتان نگاه كنید و خاطرات خوش خود را بیاد آورید. اگر در چرخهی عشق و هیجان قرار گیرید هر روز بیش از روز پیش لذت با هم بودن را حس میكنید. برای قرار گرفتن در این چرخه باید هر روز خود را برنامه ریزی كنید. طولی نمیكشد كه هر زمان یكدیگر را میبینید تمام خستگی روزانه را فراموش خواهید كرد و حس عالی خواهید داشت.
رمز كار، خلق لحظاتی است كه هر دو بتوانید عشق را به وضوح حس كنید و این كار را هر روز انجام دهید.
من و بكی حتماً در طول هفته زمانی را برای با هم بودن و انجام كارهای مورد علاقهی هر دویمان كنار میگذاریم. با یكدیگر به ساحل میرویم، میدویم، نیمه شب در زیر نور ماه قدم میزنیم و ... چرا عشق را در خود زنده نگه نداریم؟
از دام الگوهای موجود در ذهنتان بگریزید. نگویید اول تو قدم جلو بگذار تا من هم برای ابراز محبت ترغیب شوم. چنین رابطهای هیچگاه شكل نخواهد گرفت. هیچ راهی جز جلو رفتن وجود ندارد.
پس برای احیای رابطه ی خود با همسرتان:
1-ارزش خلق خوشحالی و هیجان را بدانید. عشق را با همسرتان شریك شوید. هر مرد یا زنی یك جزیرهی تنها نیست. هر چه بیشتر سهیم شویدبیشتر بهره میبرید
2-در دفترچهی موفقیت خود دقیقاً انچه را از ارتباط تان با همسرتان انتظار دارید یادداشت كنید، حتی اگر هنوز مجردید. مرد یا زن رویای شما كیست؟ چگونه میتوانیداو را جلب كنید؟ من قبل از ازدواجم پنج صفحه دراین باره نوشته بودم و تمام خصوصیات همسرم را از نظر فكری، احساسی، اجتماعی، فیزیكی-روحی و معنوی شناختم. شما هم امتحان كنید.....
تا بعد....آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :