تبلیغات
پرطرفدار - یادداشتهایی از یك دوست (2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

چهارشنبه 6 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

درس چهارم

اعتقادات خود را بسازید

هرگاه به چیزی اعتقاد داشته باشیم این اعتقاد آنچه را كه می توانیم ببینیم و احساس كنیم،كنترل می نماید.آیا می دانستید كه اعتقاد راسخ حتی می تواند رنگ چشم فرد را تغییر دهد؟

اعتقاد راسخ حتی می تواند بر ضربان قلب شما تاثیر بگذارد.اعتقادات خیلی قدرتمند هستندپس باید در مورد آنچه اعتقاد پیدا می كنید خیلی مراقب باشید،مخصوصا درباره ی اعتقادتان نسبت به خود.

اگر متعهد باشید همیشه راهی برای تغییر چیزها وجود دارد.

در زندگی شكست وجود ندارد.تا هنگامی كه از رخداد چیزی می آموزم پس موفق هستم.

هر لحظه می توانم كل زندگیم را با تصمیم جدیدی دگرگون سازم.

ایمان،اعتقاد داشتن به چیزهایی است كه هنوز ندیده اید،پاداش این ایمان دیدن چیزهایی است كه به آنها اعتقاد دارید.«سنت آگوستین»

اعتقاد چیزی نیست جز احساس یقین و اطمینان درباره ی معنا و مفهوم چیزها.اغلب عدم اعتقاد و قطعیت ما باعث می شود قادر نباشیم از توانایی هایی كه درونمان است استفاده كنیم.

اعتقادات منبع عظیمی از نیرو هستند.می توانید انتخاب كنید در مورد خود چه اعتقادی داشته باشید و این اعتقادات اعمال و رفتار شما را تعیین خواهد كرد.مساله ی مهم انتخاب اعتقاداتی است كه از شما حمایت می كند و به شما امید و انرژی می دهد.

اگر به چیزی اعتقاد دارید و هنوز به جواب نرسیده ایدشاید برای قضاوت كردن زود باشد.وقتی فكر می كنید دچار دردسری شده ایدشاید اینطور نبوده و گذرا باشد.

درس پنجم

آنچه می بینید همان چیزی است كه به دست می آورید.

سریع ترین راه برای تغییر احساس تان نسبت به یك چیز آن است كه آنچه را كه روی آن تمركز كرده اید تغییر دهید.اگر بخواهید هم اكنون در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید می توانید در مورد آینده ای كه آرزویش را دارید تمركز كنید.این كار به شما انرژی می دهد تا سعی كنید وقایع اتفاق بیفتند.

اغلب ما روی چیزهای منفی و بد و چیزهایی كه نمی توانیم كنترل كنیم تمركز می كنیم.آیا متوجه می شوید كه تمركز چرا انقدر مهم است؟زیرا نگرش شما را نسبت به دنیاو عكس العملتان را نسبت به آن و همچنین احساس تان را كنترل می كند.

واقعیت این است كه بر هرچه تمركز كنید به سویش می روید.هنگامیكه نقطه ی تمركزتان را تغییر می دهید بلافاصله تغییر جهت نخواهید داد.اغلب یك وقفه ی زمانی كوتاه بین تغییر جهت تمركزتان و رسیدن تجربیات شما در آن جهت،وجود دارد.به همین دلیل باید سریع روی چیزی كه می خواهید،تمركز را شروع كنید و منتظر حل مشكل نشوید.

من و شما باید مطمئن باشیم كه وقتی مشكلات از راه می رسندما روی راه حلها تمركز می كنیم.روی جایی كه می خواهیم برویم متمركز می شویم كه روی چیزهایی كه ما را می ترساند.هرچه بیشتر در مورد چیزی فكر كنید بیشتر تجربه اش خواهید كرد.

من تضمین می كنم كه اگر نقطه ی تمركزتان را حتی كمی تغییر دهیدواقعیت زندگی تان تغییر فاحشی خواهد كرد.حالا بگذارید یكی از قدرتمندترین ابزارهای تغییر جهت تمركز را یاد بگیریم.چیزی كه من آن را از زمانی كه تصمیم گرفتم رویاهایم را عملی سازم،هرروز انجام می دهم.

درس ششم

سوالات همان پاسخ ها هستند

بهترین راه برای كنترل تمركز همان سوال كردن است.یكی از روشهای مهمی كه برای تغییر زندگی ام از آن استفاده كردم پرسیدن سوالات مناسب بود.از سوالاتی همانند:چرا زندگی عادلانه و منصفانه نیست یا چرا به اهدافم نمی رسم دست برداشته بودم.درعوض شروع به پرسیدن سوالاتی كردم كه می توانست جوابهای مفیدی برایم به ارمغان بیاورد.

بپرسید،پاسخ خواهید گرفت،جستجو كنید،پیدا خواهید كرد،به در بكوبید،باز خواهد شد.«انجیل متی»

ابتدا سوالاتی برای حل مشكلات مطرح كردم:

1.مسئله ی مهم پیرامون حل این مشكل چیست؟

2.مایلم چه كاری انجام دهم تا كارها آنطوری كه می خواهم بشود؟

3.چگونه می توانم از روند حل مشكلات لذت ببرم؟...

اگر برای پاسخ به هریك از این سولات مشكل دارید می توانیداز كلمه ی می توانم استفاده كنید.بطور مثال :از كدام جنبه از زندگیم می توانم هم اكنون بیشتر شاد باشم؟

یادتان باشد نقطه ی تمركز است كه به چیزها معنا می بخشد.در هر موقعیتی می توانید بر روی چیزی كه باعث می شود احساس بهتری پیدا كنید،یا روی چیزی كه باعث می شود احساس بدتری پیدا كنید،تمركز كنید.

دنبال هرچه بگردید و در جستجوی هرچه باشید می یابید.

درس هفتم

به وضعیت عالی خود خوش آمدید

سالها پیش یكی از مهم ترین روشهایی كه برای تغییر زندگیم از آن استفاده كردم تغییر الگوی حركتی،ژستهای بدنی و نحوه ی صحبت كردنم بود.ابتدا فكر می كردم این حركات احمقانه و تا حدی نمایشی است،اما متوجه شدم كه با حركت دادن بدنم به روش های جدید،در واقع از طریق سیستم عصبی پیامی به مغزم درباره ی انتظاراتم از خود می فرستم.

حركاتم تقلیدی از حركات افرادی كه بسیار اعتماد به نفس داشتند بود.تنها كاری كه می كردم این بود كه حركات آنها را با همان شدت و قوت تقلید كنم.این حركات دید تازه ای نسبت به زندگی من داد و باعث شد رفتارم متقاعد كننده تر شود.قادر شدم نه تنها بر خودم،بلكه بر دوستان و همكارانم نیز تاثیر مثبت بگذارم.

تغییر وضعیت فیزیكی و نقطه ی تمركزتان شما را در موقعیت ذهنی بهتری قرار می دهد.با دید جدید مشكلی را كه پیش آمده است بهتر حل خواهید كرد.فرد مورد نظر را در ذهنتان تجسم كنید.وقتی مانند شخص خاصی راه می روید متوجه می شوید كم كم همان احساس را هم پیدا خواهید كرد.

بایستید و در حالیكه این صفحه را می خوانید درباره ی هدف یا آرزویی كه دارید یا در مورد چیزی كه واقعا دلتان می خواهد اتفاق بیفتد فكر كنید.همانطور كه در موردش فكر می كنید به انجام شدن ان نیز امید پیدا كنید.سعی كنید احساس قاطعیت و اطمینان كنید.همین الان طوری نفس بكشید و بایستیدكه انگار مطمئن هستید می توانید به هدفتان برسید.چگونه می توانید هر روز این احساس را داشته باشید؟

 

نوع مطلب : آنتونی رابینز، موفقیت، 
برچسب ها : یادداشتهایی، دوست، آنتونی رابینز، تونی، رابینز، موفقیت، پیشرفت، پیروزی، اعتماد به نفس، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :