تبلیغات
پرطرفدار - موفقیت نامحدود در 20 روز (1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

پنجشنبه 7 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

در ادامه چكیده‌ای  از كتاب موفقیت نامحدود در 20روز آنتونی رابینز كه در ایران با تیراژ بالا و بیش از 10بار تجدید چاپ شده آمده است.


كارگاه عملی موفقیت با رابینز ........................................................................
به اطرافتان خوب توجه كنید!
چند درصد از ما شب هنگام كه از كارهای روزانه فارغ می‌شویم از آنچه انجام داده‌ایم راضی و خشنودیم؟!
چند درصد از ما با راحتی و خیال  آسوده سر بر بالین می‌گذاریم؟
چند درصد از ما روزی را بدون اضطراب و ترس و عصبانیت گذرانده است؟ و صبح چند درصد از ما با وجود خواب كافی سر حال و با نشاط از خواب برمی‌خیزیم؟!
چند درصد از ما با علاقه و شوق به سر كار خود می‌رویم؟ و كاری را كه به عهده سدارد با اعتماد به نفس كامل و با خشنودی انجام می‌دهد؟ چند درصد از ما هنگام رسیدن به خانه، انرژی، شوق و نشاط را به خانواده هدیه می‌كند؟ چند درصد از ما از درآمد ماهیانه خود راضی بوده و آنرا كافی می‌داند؟


«همه‌ی ما محتاج یك انقلاب درونی هستیم»
همه در آرزوی روزهای خوب و موفق داشتن پرشور و نشاط بودن، پر انرژی و سالم بودن، ثروتمند شدن، اعتماد به نفس پیدا كردن ... هستیم.
اما! چند درصد ما برای تغییر یافتن قدمی برداشته‌ایم!؟ چند درصد از ما از آنچه می‌بینیم،‌می‌شنویم و می‌آموزیم بهره می‌گیریم؟!
ما همه در روزمره‌گی‌های زندگی خود گم شده‌ایم؟ چرا؟!
شاید تنها به این دلیل كه راه تغییر یافتن را نمی‌شناسیم.


مقاله‌ای كه به دنبال این مقدمه خواهد آمد و ادامه آن در 19روز آینده همان چیزی است كه مدتها در جستجوی آن‌اید شما در طی 20روز برنامه با كمك آموزشهای آنتونی رابینز پیله زندگی‌تان را خواهید شكافت و همچون انسانی دگرگونه، موفق، ثروتمند، سالم و نیرومند از درون آن به فضای آرامش پرواز خواهید كرد اگر می‌خواهید در زندگی فرد موفقی باشید


به خاطر بسپارید كه: «در معادله‌ی زندگی، آینده هیچ وقت با گذشته برابر نیست»

هفته اول «روز اول».....................................................................................
قدرت درونی:....................


سلام، من آنتونی رابینز هستم و می‌خواهم با شما درباره قدرت درونی‌تان صحبت كنم ما برای شما برنامه‌ای بیست روزه در نظر گرفته‌ایم كه به زندگی شما چهره‌ی كاملاً جدیدی خواهد بخشید از همین امروز روشی را در پیش خواهید گرفت كه براستی كیفیت زندگیتان را برای همیشه تغییر خواهد داد.


موفقیت در این برنامه در گروی دو اصل است
1-واقعاً بخواهید زندگی‌تان تغییر یابد
2-خود را در قبال انجام تمرینات این برنامه مسئول بدانید.


تصمیم گیری:....................
اغلب مردم نمی‌دانند واقعاً از زندگی چه می‌خواهند، اما بدتر از آنها كسانی هستند كه می‌دانند چه می‌خواهند اما هیچ كاری در جهت دستیابی به آن نمی‌كنند.
آنها فقط می‌نشینند و امیدوارند روزی همه چیزی را به دست آورند. آن «روزی»امروز است.
بارها و بارها با افرادی مواجه شده‌ام كه می‌گویند:
«ای بابا، چگونه می‌توانم اخلاق همسرم را تغییر دهم؟!
پاسخ من این است «فقط تصمیم بگیرید»
«از خود بیش از آنچه دیگران از شما انتظار دارند متوقع باشید»
بزرگترین دام بر سر راه موفقیت «ترس» است ترس از شكست، ترس از موفقیت، ترس از طرد شدن ترس از درد و از تمام ناشناخته‌ها
تنها راه برای برطرف ساختن ترس، رو به رو شدن با آن است به سراغش بروید رو در رویش بایستید و به رویش حمله‌ور شوید.
ترس به تنهایی اصلاً بد نیست،‌ترس واكنش طبیعی بدن برای آماده كردن ما از وقوع احتمالی یك مشكل است ترس به ما نهیب می‌زند كه مواظب باش، حواست را جمع كن خطری در كمین است ترس در واقع وكیل مدافعی است كه ما او را به زندانبان خود بدل ساخته‌ایم شاید در ابتدا محدود ساختن ترسهایتان چندان جدی به نظر نرسد اما این كار عملی است این كار باید به تدریج و مداوم صورت گیرد درست مثل ورزیده كردن ماهیچه‌های بدنتان.
اصل انعطاف پذیری
سه عامل عمده برای رسیدن به موفقیت نامحدود ضروری است.
1-بدانید چه می‌خواهید
2-دست به كار شوید
3-نتایج كارهای خود را زیر نظر داشته باشید
اغلب افراد موفق شكست خورده‌ترین مردم دنیا هستند
زیرا بیش از دیگران طعم شكست را چشیده‌اند اغلب مردم به دلیل ترس از شكست در زندگی هیچ كاری نمی‌كنند و این در واقع یعنی شكست برای تمام عمر از تغییر مسیر خود نمی‌هراسید قابلیت انعطاف از خصایص افراد موفق است.
آنقدر نحوه كار خود را تغییر دهید تا بالاخره شما را موفق كند به نظر شما دیوانگی است؟! اجازه دهید سوالی از شما بكنم چند بار به زمین خورید تا توانسته‌اید راه رفتن را بیاموزید؟!
الگو برداری از افراد موفق....................
من «آنتونی رابینز » معتقدم تمام افراد موفق كسانی هستند كه رفتارهای ویژه‌ای دارند و روشهای خاصی كه آنها را بارها و بارها امتحان كرده‌اند بنابر این اگر ما همان رفتارها را در پیش بگیریم درست مثل این است كه مسیر خود را از روی نقشه‌ای كه از قبل با سالها زحمت بهتر شده است انتخاب كنیم.
من از روش الگو برداری برای بهبود بخشیدن به موقعیت مالی خود استفاده كردم من در جایگاهی قرار داشتم كه در اجتماع زیر خط فقر به شمار می‌آید ذره‌ای اعتماد به نفس نداشتم و احساس افسردگی می‌كردم اما توانستم از آپارتمان 40متری خویش به خانه‌ی جدیدم كه ده هزار متر مربع وسعت داشت و در واقع شبیه قصر بود نقل مكان كنم.!! این حقایق برای تحت تاثیر قرار دادن شما نیست بلكه می‌خواهم به خود آیید و بدانید كه چقدر سریع می‌توانید زندگی خود را دگرگون كنید فقط به شرط آنكه بیاموزیم كه چگونه باید از كامپیوتر میان دو گوش‌تان «مغز» استفاده كنید.
شكست پله‌ای برای صعود................
تنها با احساس ناراحتی است كه فرد می‌داند باید مسیر خود را تغییر دهد اما به این شرط كه این احساس آن قدر قوی نباشد كه او را محافظه كار سازد و از به چنگ آوردن نعمات زندگی باز دارد. وجود احساسهای ناخوشایند را بپذیرد آنها بخشی از زندگی هستند و در جای خود می‌توانند سودمند و مفید باشند اما اسیر دام آنها نشوید و در احساسات خود غوطه‌ور گردید.
آیا تاكنون دقت كرده‌اید مردم، زمانی موفق می‌شوند مهمانی می‌گیرند و زمانی كه شكست می‌خورند به فكر فرو می‌روند؟ كسی كه بارها به فكر فرو رود بزرگترین موفقیتها را به چنگ خواهد آورد پس شكست وجود ندارد.
دفترچه موفقیت.................
از شما می‌خواهم انجام تمرینات را در این بیست روز یك وظیفه بدانید و آنها را یك به یك پیگیری كنید برای انجام این تمرینات نیاز به یك دفترچه دارید به تجربه دریافته‌ام هر كدام از ما 80درصد آنچه را می‌شنویم یا می‌خوانیم در طی 3روز فراموش می‌كنیم با نوشتن آنچه می‌آموزیم 75تا 90درصد مطالب به گنجینه‌ی خاطرات شما سپرده خواهد شد.
زندگی با ارزش‌ترین هدیه الهی است پس ارزش ثبت و نگهداری را نیز دارد.
تمرین امروز....................

برای تمرین امروز می‌خواهم دو كار را، دو كاری كه مدتهاست باید انجام دهید اما انجام آنها را به تعویق انداخته‌اید به پایان برسانید لازم نیست كاری كه می‌كنید عملی و شاق و دشوار باشد شاید فقط یك تلفن به دوست‌تان دوستی كه مدتی است از او بی‌خبر مانده‌اید و به راستی می‌خواهید از احوالش باخبر شوید.
شاید این كار تنها چند دقیقه پیاده‌روی در اطراف خانه‌تان باشد و یا حتی تمیز و مرتب كردن اتاق‌تان، نمی‌دانم هزار كار ریز و درشت هست كه باید انجام شود اما، انجام آن را به روز بعد موكول می‌كنیم پس لطفاً همین حالا تصمیم بگیرید و دو كار را كه حتماً باید انجام شود در دفترچه موفقیت خود یادداشت كنید این تغییر بسیار كوچكی در زندگی شماست كه به زودی دگرگونی عظیمی در شما به وجود می‌آورد در فصل آینده نیروهای كنترل كننده زندگی‌تان را به شما معرفی می‌كنم.
خدا حافظ تا روز بعد

نوع مطلب : آنتونی رابینز، موفقیت، 
برچسب ها : موفقیت نامحدود، آنتونی رابینز، تونی رابینز، موفقیت، 20 روز،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :