تبلیغات
پرطرفدار - موفقیت نامحدود در 20 روز(8)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

یکشنبه 10 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

روز سیزدهم:

 موفقیت مالی

امروز در گنجینه های ثروت را به رویتان باز میكنیم. میخواهم با شما درباره ی انچه جهت ثروتمند شدن لازم دارید، به ویژه نحوه ی شرطی كردن خویش برای دستیابی به ثروت صحبت كنیم. میخواهم بیاموزید چگونه میتوانید بدون تلاش زیاد وضعیت مالی خود و دیگران را دگرگون كنید.

«اگر پول كافی در اختیار ندارید تنها یك دلیل برای آن وجود دارد: شما خود را برای به دست آوردن ثروت شرطی نكرده اید.»

 آیا تاكنون به احساس مردم عادی در مورد پول توجه كرده اید؟ هر وقت از پول صحبت میشود آنها با هیجان میگویند: «میخواهم پول زیادی درآورم، و یا برعكس، جهت مخالف را میبینید و پول را به چشم یك شیی ناپاك مینگرند.» اما حقیقت این است كه پول چیزی نیست جز یك ابزار. وسیلهای جهت ایجاد تفاوت بین افراد.
 همواره از خودم میپرسیدم: چرا برخی به ثروتهای بیكران میرسند در حالیكه ما قادر به این كار نیستیم؟

چرا ما نمیتوانیم به قدری كه لیاقتش را داریم پول درآوریم؟


ابتدا به سراغ الگوهای موفقیت در دنیای ثروت رفتم. كسانیكه بین صد میلیون تا صد میلیارد دلار درآمد داشتند. مطمئن بودم اگر قرار است جوابی برای سوالم بیابم، حتماً این افراد پاسخ را خواهند داشت. به خصوص كسانیكه توانسته بودند خودشان بدون اتكا به كسی با سرمایه های اندك و یا حتی بدون دیناری سرمایه به موفقیت برسند. تعداد این افراد بیش از آن است كه شما تصور میكنید .
ما امروز در جهانی زندگی میكنیم كه مردم میتوانند تنها با یك ایدهی جدید به درآمدی معادل صد تا پانصد میلیون دلار دست یابند و یا مانند بیل گیتس، تنها با داشتنُ یك كامپیوتر، میلیاردر شوند. پس میتوانید الگوها ومدلهای فوق العاده ای در این زمینه پیدا كنید.


در اینجا هفت دلیل برای دست یافتن به ثروت آورده ام كه این مشكلات راجراحات ثروت نامیدها م دلایلی كه اغلب مردم هیچ توجهی به انها نمیكنند:
 هفت عامل بازدارنده: .....................................
1-دلیل اول برای اینكه اغلب مردم از نظر مالی ناموفق اند این است كه پول در ذهنشان با مسائل منفی متعددی هماهنگ شده است.

میدانید كه اگر چیزی را در ذهنمان به ناراحتی نسبت دهیم به طور ناخود اگاه از آن اجتناب خواهیم كرد. گرچه شما از پولدارشدن خوشحال میشوید اما همزمان در ذهن ناخودآگاه خود معتقدید كه برای بدست آوردن پول زیاد، باید سخت كار كنید؛ پس هیچ زمانی برای لذت بردن از ان نخواهید داشت. «زمانی كه آنقدر پول به دست آورم دیگر پیر شده ام. پس چرا باید دنبال پول باشم؟ بهتر نیست الان از زندگی ام لذت ببرم؟» «برای پول در آوردن باید باهوش باشم و من به قدر كافی باهوش نیستم »«برای پول درآوردن باید سوار دیگران شد و من هرگز قادر به انجام این كار نیستم »........
پروراندن چنین افكاری یعنی شرطی شدن به شكل منفی. پس خود را، حتی قبل از اینكه وارد بازی كنید، از ان بیرون میكشید. برخی معتقدند پول زیاد معنویتشان را از بین خواهد برد. در انجیل خوانده ام: «رفتن شتر به روی سوزن بسیار آسانتر از رفتن مرد ثروتمند به سوی بهشت است » اگر كسی به عمق چنین عبارات كلاسیكی پی نبرد همواره در نداری زندگی خواهد كرد.
در هیچ جای دنیا سراغ ندارم كه مردم بدون پول كافی بتوانند در زندگی احساس رضایت كنند با كمبود و فقر ، معنویت نیز دستخوش خطر میشود.هر جا كه كمبود پول و سرمایه هست آمار جرایم بالا میرود. جوانان به مواد مخدر روی میآورند. از انسانها سوء استفاده میشود و ..... كمبود لازمه ی ترقی روح بشر نیست؛ انسان با هر شكلی، فقیر یا غنی، از انچه جهت ارتقای روح لازم است برخوردار است و اگر زندگیش فقط صرف تلاش برای زنده ماندن نشود، میتواند توجه خود را بیشتر به خویش متمركز سازد. منظورم این نیست كه یك انسان فقیر نمیتواند روح بلندی داشته باشد و یا به دوستان و همنوعانش كمك كند اما میدانم افراد بیشماری هستند كه بدون آنكه هیچ وقت مشكل مالی داشته باشند توانسته اند به یك الگوی كامل برای ایثار و انسانیت بدل شوند. پول به تنهایی جواب این معما نیست. پس چرا نباید به دنبال درآمد بیشتر باشید؟ چرا از پول خود به عنوان ابزاری قدرتمند جهت كمك به افرادی كه برایتان اهمیت دارند استفاده نكنید؟ از احساس گناه بابت پول درآوردن بپرهیزید. احساس گناه دامی است كه شما را در خود میبلعد. و از آنچه میخواهید باز میدارد اكنون با تكنولوژی ای كه قبلاً آموخته اید خود را برای تغییر احساس شرطی كنید.
2-اگر به پول درآوردن علاقه ای نداشته باشید هر روز یك رویداد تلخ مالی را پشت سر خواهید گذاشت. این دومین جراحت مالی است.

كسانیكه پول درآوردن را به تعویق میاندازند و كارهای دیگری را جایگزین آن میكنند، حتی اگر هماهنگیهای منفی در ذهن نداشته باشند. هرگز به پول فراوان دست نخواهید یافت. من نمیگویم عاشق پول باشید و آن را خدای خود كنید. این شیوه موجب شكستتان خواهد شد و همه چیز را خراب میكند اما باید كسب درآمد را در اولویت قرار داده و حتی تقدم را با فعالیتهایی بدهید كه برای شما درآمدزا هستند. تنها راهی را كه میتوانید از نظر مالی موفق شوید این است كه مبلغ مشخصی پول را كه ماورای نیازهای شما در زندگی است برای خود در نظر بگیرید؛ رقم مشخصی را تعیین كنید
 3-سومین مشكل بر سر راه ثروتمند شدن، نداشتن راهبرد مناسب جهت ثروتمند شدن است. اگر موفقیت مالی را در ذهن خود با خوشی زیاد هماهنگ كرده باشید و ناراحتی را به نداشتن پول نسبت دهید، بهترین كار را انجام داده اید اما این به تنهایی كافی نیست. اگر راهبرد موثری نداشته باشید مثل این است كه در اشتیاق دیدن غروب، به سمت شرق بروید. مهم نیست كه چقدر مشتاقید؛ باید روش درستی برای پول درآوردن داشته باشید. به عبارت دیگر باید بتوانید پول را برده ی خود كنید نه اینكه خود برده ی پول شوید. پول را برای پول بیشتر خرج كنید. ثروتمند شدن زمان زیادی نمیبرد، تلاش بسیاری نیز لازم ندارد. پس از اینكه خوشی فراوان را در ذهن خود به پول ربط دادید، فقط كافی است راهبرد مناسب جهت دستیابی به پول را مشخص كنید. چگونه؟
 ساده است، از اصل مدل سازی استفاده كنید. برای كسب موفقیت تنها كاری كه باید انجام دهید این است كه كسانی را بیابید كه موفق هستند. ببینید آنها چه كارهایی میكنند .همه ی آنهاهر روز كارهای خاصی انجام می دهند ،كارهایی كه بسیار راحتتر از آن است كه تصور كنید. خود من از این روش استفاده كردم و ظرف كمتر از دوازده ماه تنها یك میلیون دلار سود خالص در اختیارم بود. و از آپارتمان چهل متری به قصر جدیدم نقل مكان كردم. من از صفر شروع كرده بودم و توانستم با مصاحبه با افراد موفق و تقلید از راهبردهایی كه آن بهره میگرفتند، بسادگی راه چند ساله ی آنها را در طی دوازده ماه طی كنم.
4-مشكل چهارم كه نسبتاً ساده تر به نظر میرسد، پیگیری نكردن مداوم برنامه های است كه جهت به دست آوردن ثروت طراحی كرده اید.
كسانی هستند كه برنامه های بسیار خوبی تنظیم میكنند، مدلهای خوبی دارند، به سختی كار میكنند، در رشته ی امور مالی درس خوانده اند اما كارهایی را كه آموخته اند، هر روز پیگیری نمیكنند. از درآمدی كه دارید هر ماه مبلغ كمی كنار بگذارید و اجازه دهید این مبلغ فقط صرف سرمایه گذاری گردد. از هر سرمایه داری كه سوال كنید، خواهد گفت: هر سرمایه ای به هر مبلغ، در سال بیست درصد سود خواهد داشت. پس اگر به عنوان مثال هر روز سه دلار و بیست و پنج سنت كنار بگذارید، یكصد دلار در ماه سود خواهید كرد. اگر ادامه بدهیدپس از پنج سال، هشت هزار دلار سود كردهاید. و بعد از بیست و پنج سال بیش از صد و بیست و پنج هزار دلار با سرمایه گذاری یكصد دلار در ماه سود كرده اید.
شاید این مبلغ بعد از گذشت بیست و پنج سال شما را ثروتمند نكند؛ اما كار ساده ای است و بدون اینكه به شما فشار بیاید با پیگیری ان میتوانید پس از چند سال مبلغ قابل ملاحظه ای داشته باشید .اصلاً مشكل نیست، میتوانید نوشابه ی كمتری بنوشید یا سیگار كمتری دود كنید. البته این كار تنها راه سرمایه گذاری نیست.
5-مشكل پنجم برخوردار نبودن از هنر خرج كردن است.
 باید در این هنر به درجه ای از مهارت برسیدكه بتوانید در هر لحظه تصمیمات مالی بگیرید. در غیر این صورت ناچارید ضررهای مالی بزرگی را، حتی تا حد نابودی تحمل كنید. منظور من اصلاً این نیست كه باید خسیس باشید. زیرا پول هیچ ارزشی ندارد، حتی اگر میخواهید، میتوانید مقداری از پولتان را صرف صدقه یا بخشیدن به انجمن هایی كنید تا مستقیماً صرف كمك به دیگران شود. ولی پول خود را راحت و برای خرج های غیر ضروری خرج نكنید.
6-ششمین مشكل بر سر راه ثروتمند شدن، رضایتمندی از امور مالی است.
اگر میخواهید موفقیت دراز مدت خود را تضمین كنید باید بدانید هر چیزی كه از آن استفاده نكنید از دست خواهد رفت. اگر پس از ازدواج دیگر عشقتان را به همسرتان ابراز نكنید، روابطتان رو به سستی خواهد نهاد. «اگر آنچه را به شما داده شده است به كار نگیرید، آن را از دست خواهید داد. آغاز هر سود مالی فراوان، یك سرمایه گذاری، هر چند كوچك بوده است .با دفن كردن تمام مبالغ كمی كه هر ماه دریافت میكنید هیچ وقت قادر به سرمایه گذاری نخواهید بود»
7-مشكل شماره هفت همیشه پس از موفقیت بوجود میآید.
پس از موفقیت و عبور از موانعی كه قبلاً برشمردیم، باز هم احتمال شكست وجود دارد؛ ضرباتی كه باید بر آنها فایق آیید. در زندگی اوقاتی هست كه ناگهان همه چیز به هم میریزد؛ مهم نیست؛ كه چه كسی هستید یا چقدر معتبر و شناخته شده اید. «موفقیت، حاصل تصمیمات درست است تصمیمات درست بر اساس تجربه اتخاذ میشوند و تجربه به دنبال تصمیم گیریهای نادرست شكل میگیرد. حتی بهترین مدیران نامی نیز گاهی به درستی تصمیم نمیگیرند.»
 زمانی كه كسی میگوید من یكبار این كار را كردم پس دیگر در این كار موفق نخواهم شد، دیگر هیچ كاری را آغاز نخواهد كرد و این یعنی مرگ. تجربه ی یك بار بحران مالی یعنی اینكه آموخته اید چگونه باید مجدداً سرمایه گذاری كنید. در معادله ی زندگی، گذشته هیچ وقت با آینده برابر نیست .
هنگام بحران، به جای نشستن و غصه خوردن، از جا بلند شوید تا بحران را پشت سر بگذارید، اما تجارب آنرا با خود به فردا ببرید تا در فرصتهای آینده از آن بهره گیرید. برای این كار تنها نیاز به ایمان دارید، ایمان قوی. هر كتاب مذهبی، از هر دین و آئینی را كه بخوانید داستانهایی شگفت انگیز از ایمان خواهید یافت. ایمان سرچشمه ی قدرت است اما نه ایمان كوركورانه.
تمرین امروز: .....................
درمان پیكره ی موفقیت مجروح
دفترچه ی موفقیت خود را حاضر كنید. هفت عامل باز دارنده و جراحات مالی كه گفته شد را كاملاً مطالعه نموده و بررسی كنید تا بدانید پیكره ی موفقیت مالی شما در چه جاهایی مجروح شده است تا به درمان آن بپردازید.
 یك تجربه ی جالب از زندگی خودم (آنتونی رابینز)

 
زمانی شركتی داشتم كه كاركنان زیادی داشت و افراد زیادی از كنار آن نان میخورند. اما چند سال بعد، یك روز از خواب بیدار شدم و دیدم 758هزار دلار مقروضم. حتی تاورشكستگی نیز پیش رفتم. شركتم كه مانند فرزندم بود داشت از دست میرفت.
آن شب، شب كریسمس بود و من و همسرم در خانه نشسته بودیم كه این خبر را به ما دادند. همه میگفتند: شما ورشكسته شده اید، اما من گفتم «هرگز ! این فقط یك آزمایش است. آزمایشی برای اینكه بفهمیم چگونه مقابله خواهیم كرد»
 همسرم را در آغوش گرفتم و به او گفتم «مهمترین چیز عشق ما به یكدیگر است. اهمیتی ندارد چه اتفاقی بیفتد، ما یكدیگر را داریم. یك بار این پول را به دست آورده ایم، میتوانیم باز هم این كار را بكنیم؛ حتی اگر مجبور شویم از صفر شروع كنیم» او گفت «كاملاً حق با توست. خداوند این گونه خواسته است، پس ما نیز باید آنرا بپذیریم» چند دقیقه ی در آغوش یكدیگر اشك ریختیم اما احساس خارق العاده ای داشتیم. پس از آن به اتاقم رفتم تا فكر كنم چگونه میتوان شركت را نجات داد و موفق شوم. من توانایی كنترل بحران را یافتم و آنرا در اختیار شما خواهم گذاشت. این توانایی، ایمان به خویش است.
 ثروت تنها مسئله ی زندگی نیست ولی یكی از مهمترین مسائل آن است. تأكید من برای ایجاد میل و رغبت برای كسب درآمد بیشتر، تنها به این دلیل است كه میدانم اغلب شما آنرا در ذهن خود با ناراحتی عجین كرده اید. ما میخواهیم شما به نمونه ای از موفقیت در هر جنبه فكری، احساسی اجتماعی، فیزیكی، معنوی، و البته مادی تبدیل گردید. پس برای تكامل یكی از ابعاد زندگیتان كه قادر به انكار آن نیستیم بیشتر تلاش كنید. در بحث آینده به نحوه ی كنترل ثروت خواهیم پرداخت.

 

روزچهاردهم

نحوه کنترل ثروت
امروز به خرابكاریهای مالی خود پایان خواهید داد. در مبحث گذشته درباره ی جراحات مالی صحبت كردیم؛ امیدواریم به درمان و ترمیم این جراحات پرداخته باشید؛ اما میخواهم بدانید آنچه واقعاً ما را از دستیابی به ثروت روز افزون باز میدارد؛ عدم برنامه ریزی نیست، نبود راه حل نیست، عدم امكانات نیست، عدم استعداد نیست، فقدان سرمایه نیست،بلكه تصوری است كه ما از پول در ذهن داریم.
برای پیشرفت مالی آماده شوید ....................
هر كاری كه در زندگی انجام میدهیم برخاسته از یكی از این دو دلیل است: از ناراحتی جلوگیری كنیم؛ یا خوشی به دست آوریم. به خاطر داشته باشید مغز ما اصلاً منطقی نیست و فقط بر اساس آنچه حس میكند عمل خواهد كرد.
پس اگر درآمدتان بسیار ناچیز است، یافتن راه حل بسیار ساده خواهد بود. همان طور كه بارها و بارها گفتم باید هماهنگیهای عصبی خود را در مورد پول تغییر دهید؛ و از پول درآوردن فرایندی مثبت و لذت بخش بسازید. اما به چه دلیل اغلب مردم تنها نكات منفی پول درآوردن را در نظر میگیرند؟ من معتقدم برای بسیاری از مردم، پول زیاد داشتن، امری ناشناخته است؛ قبلاً هرگز طعم آنرا نچشیده اند و همه ی انسانها از ناشناخته ها میترسند، پس پول كم و ناراحتی را ترجیح میدهند.

روشی برای ثروت نامحدود .......................
روشی كه شما را به راستی به سوی ثروت نامحدود سوق میدهد دارای چند مرحله است:
در مرحله اول باید خیال كنید ثروتمند هستید
ثروت فقط پول نیست. ثروتمند بودن یعنی در اختیار داشتن نعمتهای فراوان و هر چه خود را داراتر بدانید: نعمتهای بیشتری به دست خواهید آورد. ثروت توانایی استفاده از نعمتهاست .
شما در جهانی زندگی میكنید كه در تمام گوشه های آن وفور نعمت است و شما از همه ی آنها برخوردارید.
اتوبوسهای واحد-اتوبانها- كتابخانه ها و ....نعمتهای خداوند در همه جای زندگی شما وجود دارند.
شما هر روز صبح مجبور نیستید برای خوردن صبحانه، مواد غذایی مورد نیازتان را خود تهیه كنید؛ حتماً میگویید برای خرید آنها پول داده اید! بله، صحیح است اما برای تهیه نمكی كه به روی غذا میپاشید، ناچار نشده اید آنرا از معدن استخراج كنید!پس حقیقتا ثروتمند هستید. اگر به آنچه در كل دنیا در اختیار ماست نگاه كنید، می بینید كه احساس نداری ،بسیار مضحك است. پس اولین كلید ثروتمند شدن احساس دارا بودن است.
در مرحله دوم باید به این سوال پاسخ دهید كه آیا واقعاً به دست آوردن پول زیاد، خوب است؟
من (آنتونی رابینز) در ابتدای كارم تصور میكردم اگر بتوانم پول زیادی داشته باشم، چون دیگران به اندازه ی من از ثروت برخوردار نیستند گناهی انجام داده ام .و خیال میكردم ثروتمند شدن بسیار ناعادلانه است؛ اما در این جهان همه ی ما فرصتهای طلایی كمیابی در اختیار داریم. انسانها در خیلی از چیزها یكسان نیستند،اما فرصت موفقیت در اختیار تمامی ما هست. ما حق انتخاب داریم تا از این فرصتها بهره ببریم یا خیر.
برای ثروتمند شدن اصلاً مهم نیست كه در شمال شهر زندگی كنید یا در جنوبیترین نقطه ی آن، سرمایه ای در اختیار داشته باشید یا آه در بساط نداشته باشید. به نظر نمیرسد همه ی ثروتمندان جهان كار خود را با سرمایه ی یكسانی آغاز كرده باشند .
هنگامیكه میخواستم كارم را آغاز كنم همیشه تصور میكردم طبقه مرفه در دنیای جداگانهای زندگی میكنند. و من كه جزء طبقه متوسط هم نیستم با ثروتمندان خیلی تفاوت دارم. مشکلات مالی شما حل نخواهد شد مگر آنكه عقاید اصلی شما تغییر كند لازمه ی دست یافتن به موفقیت مالی، سخت كار كردن نیست.
افق دید خود را گسترش دهید. احساس كنید در جاده ای به سوی ثروت قدم بر میدارید. این جاده را قدم به قدم باید خود بسازید تا بتوانید جلو بروید. با ساختن این جاده از دیگران، از دوستانی كه مانند شما دارای موقعیت مالی خوبی نیستند جدا نخواهید شد بلكه با جاده ای كه ساخته اید میتوانید راه را برای دیگران هموار سازید تا آنها نیز به رؤیاهایشان دست یابند.
بهترین راهبرد برای پیشرفت مالی ..................
این روش را شما بارها خوانده اید: فرار از ناراحتی و شتاب به سوی خوشی. چگونه؟
1-با ایجاد ناراحتی زیاد. این ناراحتی را حس كنید و سپس آنرا به نداشتن پول مرتبط سازید. تمام ناراحتی هایی را كه به دلیل فشار مالی تحمل میكنید در دفترچه ی یادداشت خود بنویسید؛ تمام چیزهایی كه شایستگی داشتن انها را برای خود و همسر و فرزندانتان در خود میبینید ،اما توانایی خریدشان را ندارید، تصور كنید. سعی كنید ناراحتی را عمیقاً حس كنید و یك حلقه ی ارتباطی بسیار قوی بین نداشتن پول و ناراحتی در ذهنتان بسازید.
2-حالا خوشحالی را با داشتن پول در ذهن هماهنگ سازید. فهرستی از تمام مزایایی كه با داشتن پول بیشتر به دست میآورید تهیه كنید. در این فهرست تمام موارد مادی، اشیاء و یا مزایای معنوی ای را كه با داشتن پول به دست خواهید آورد یاداشت كنید. به خاطر داشته باشید هدف ما رسیدن به مرحله ای است كه شما درآمدی بیش از نیاز خود داشته باشید نه فقط در حد رفع نیازهای اولیه ی زندگی.
باید از بند عقاید قدیمیتان كه شما را متوقف میسازد رها شوید و عقاید جدید را با تكرار، ملكه ی ذهنتان كنید همان روشی كه مجریان تبلیغات تلویزیونی از آن بهره میگیرند حتی میتوانید عقاید كهنه تان را با ایده های جدید در هم بیامیزید.
عقاید منفی و مثبت درباره ی پول........
چند نمونه از تلفیق عقایدقدیمی با ایده های نو و مثبت:
*میگویند پول مایه ی شر و بدی است؛ شما بگویید: بله، اما من انسان مسئول و حساسی هستم و با وجود به دست آوردن پول زیاد باز هم از آن به طرزی نادرست استفاده نخواهم كرد.
*میگویند پول همه چیز نیست؛ شما بگوئید درست است اما با افزودن آن به زندگی میتوانم كارهای خوب زیادی برای خودم و كسانیكه برایم اهمیت دارند انجام دهم.
*میگویند نابرده رنج، گنج میسر نمیشود؛ شما بگوئید بله، اما میتوان به كمك ایدههای خلاقانه با زحمت كمتری به پول رسید.
*میگویند پولدار مورد لعن و نفرین است؛ شما بگوئید درست است، اما زمانی كه ثروت من بیشتر شد آنرا با دیگران شریك خواهم شد.

*میگویند قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. شما بگویید كاملاً همین طور است من هم پس انداز میكنم. اما همواره مراقب فرصتهای طلایی برای به دست آوردن ثروت هنگفت هستم.
*میگویند هیچ وقت زمانی برای لذت بردن از پول نخواهی داشت؛ شما بگوئید در گذشته از پولم برای لذت بردن استفاده نكرده ام اما اكنون آموخته ام چگونه از آن استفاده كنم.
عقاید نیرو بخش برای پولدار شدن ............
گفتیم كه پس از شكستن حلقه های ارتباطی باید ایده ی جدیدی به ذهن معرفی گردد در ادامه چند عقیده ی نیرو بخش را ذكر كرده ام كه آنها را از افراد بسیار موفق در زمینه های مالی الگو برداری كرده ام میتوانید این باورهای قدرت بخش را به ذهنتان راه بدهید.
1-هر چه بیشتر ببخشید بیشتر دریافت میكنید.
برای اینكه نعمتهای بیشتری به شما ارزانی شود باید قدر نعمتهایی را كه اكنون دارید بدانید و از داشتن آنها سپاسگزار باشید. پس هیچ وقت از نداشتن پول ننالید؛ از هر چه دارید به خوبی استفاده كنید .و هر روز احساس كنید بیش از روز پیش دارا هستید. خود را ثروتمند بدانید تا ثروت شما زیاد گردد یكی از نشانه های دارایی بخشش است.
2-دقیقاً تعیین كنید از نظر مالی میخواهید به چه سطحی برسید
فكر خود را بر هر چه متمركز كنید، آن را به دست خواهید آورد. بنابر این اگر همواره فقط بر پرداخت اجاره خانه تان یا صاف كردن بدهی های خود متمركز شوید، تنها همین مبلغ را به دست خواهید آورد .و اگر فكرتان را متوجه وفور ثروت كنید ثروت بی حدی نصیبتان خواهد شد. ثروت زیاد اصلاً بد نیست و ثروتمندی به هیچ وجه صفت مزمومی به شمار نمیآید. و با به دست آوردن پول گناهی مرتكب نشده اید بلكه بر عكس ثروت میتواند خوشحالی، موفقیت و معنویت به همراه داشته باشد.
3-هر روز فكر خود را برای جذب ثروت شرطی كنید.
بدین شكل ذهنتان همواره به فکر فرصتهای طلایی برای كسب ثروت خواهد بود. قبلاً گفتم كه انسانها در ذهن خود دارای صافی هستند و این صافی تنها اجازه ی ورود بخشی از اطلاعات پیرامونشان را به مغز میدهد. بخشی كه وارد مغز میشود ،همان قسمتی است كه توجه ما بر آن متمركز بوده است.
پس شما با تعیین یك هدف شكل صافی ذهنتان را تغییر میدهید، به طوریكه همان اطلاعاتی را وارد مغز میكند كه شما برای رسیدن به هدفتان بدان محتاجید. اگر هر روز هدف خود را مشخص كنید، ذهن شما شرطی خواهد شد؛ و تمام توجه شما بر این هدف متمركز خواهد بود و بدون اینكه حتی خودتان متوجه باشید ،همواره در كمین فرصتهای طلایی است كه در زندگی برای هر كسی وجود خواهد داشت.
4-برای خود الگویی بیابید
ابتدا به دنبال كاری باشید كه بیش از هر كار دیگری انجام آنرا دوست داشته باشید. باید اطمینان یابید كه این كار برای دیگران نیز منفعتی دارد. در انجام این كار پیگیر باشید. به دنبال جنبه هایی از اهداف خود باشید كه به دیگران نیز سود میرساند و از خود بپرسید چگونه باید چنین كاری را انجام دهید. برای رسیدن به پاسخ باید به دنبال الگو باشید؛ یا كسی که قبل از شما چنین كاری را با موفقیت به پایان رسانده است. از سمینارها و كتابهای مختلف كمك بگیرید.
5-باور كنید كه لیاقت به دست آوردن آنچه را در جستجویش هستید دارید.
شاید باور نكنید، اما موفقیت مالی حاصل باورهای شماست. باید احساس كنید لایق هر چه كسب كرده اید هستید و حتی باید بیشتر از این به دست آورید.
سه اصل برای خرج كردن
1- مهم نیست چقدر درآمد دارید. ده درصد آن را ببخشید چرا؟ وقتی درصدی از آنچه را به دست میآورید میبخشید، به ذهن ناخود آگاه خود میفهمانید كه شما فردی دارا هستید، پس ذهن ناخودآگاه آنچه را باور كرده است تحقق میبخشد.. برخی میگویند زمانی كه پول بیشتری به دست آورم خواهم بخشید!اما به نظر شما بخشیدن یک سِنت از یك دلار راحتتر است یا یكصد هزار دلار از یك میلیون دلار؟! باید عادت بخشیدن را از هم اكنون در خود به وجود آورید تا هنگام بخشیدن مبالغ بیشتر اصلاً احساس ناراحتی نكنید.
2- ده درصد درآمدتان را برای پرداخت بدهی ها كنار بگذارید.
3- با ده درصد درآمدتان سرمایه گذاری كنید. مهم نیست این مبلغ چقدر برای سرمایه گذاری كم به نظر میرسد كارهای زیادی هست كه میتوانید آنها را با سرمایه های اندك آغاز كنید.
تمرین امروز ...........................
از امروز تا ده روز آینده برای اینكه فكر خود را برای ثروت شرطی سازید 3 ایده برای پول درآوردن بنویسید. 3 ایده ی نو یا فكری كه قبلاً هم به ذهنتان خطور كرده ؛اما آنرا خیلی جدی نگرفته اید. بعد از ده روز سی نظریه در اختیار دارید. هر چند شاید همه ی این ایده ها سودمند نباشد اما حتماً میتوان یكی دو ایده خوب به دست آورید . علاوه بر این با این كار شرایطی ایجاد میكنید كه به شما یك الگوی فكری جدید میبخشد و شما را برای فرصتهای طلایی شرطی میسازد. شروع كنید تنوع خوبی است.
در مبحث آینده درباره ی نحوه ی محدود كردن ترسهای مان، ترس از شكست، موفقیت و مردود شدن سخن خواهیم داشت.....
ادامه مطلب در صفحات جانبی گذاشته می شود

موفقیت برای همه...

نوع مطلب : آنتونی رابینز، موفقیت، 
برچسب ها : موفقیت، آنتونی رابینز، تونی رابینز، موفق، روانشناسی، نامحدود، 20روز،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :