تبلیغات
پرطرفدار - جامع ترین زندگینامه وین دایر
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

چهارشنبه 13 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

بیوگرافی

دایر از ملوین لیله و هنزل ایرنه دایر متولد شد. او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه از دست داد و در دوران دبیرستان در دترویت به مشاوره می‌پرداخت او در دانشگاه سنت جان به عنوان محقق در حال کار است.

در ابتدا کار در فرهنگستان را دنبال کرد و در همین زمان مطالب خود را در روزنامه به چاپ می‌رساند و به صورت آزمایشی به درمان‌های خصوصی می‌پرداخت. اما سخنرانی او در دانشگاه سنت جان که در مورد شیوه متمرکز شدن افکار منفی و گفتگوی تحریک آمیز بود دانشجویان را ترغیب به ثبت نام در کلاس‌های خصوصی اش کرد. آژانس ادبی به دایر پیشنهاد کرد که وین ایده‌های خود را به صورت یک کتاب جمع آوری کند و نتیجه آن کتاب "قلمرو اشتباهات شما" بود. اگر چه نخستین کتاب‌هایی که به فروش رفت بسیار اندک بود. دایر شغل تدریس خود را رها کرد و به کار تبلیغات در ایالات متحده مشغول شد و با سر سختی یک فروشگاه کتاب در زمینه مصاحبه‌های تصویری پیدا کرد، بالاخره تلویزیون ملی اجازه داد که دایر همراه با فیل دوناهو و مرو گریفین در گفتگوی شب حضور پیدا کند.

دایر، همچنان برای ساخت یک سری از نوار کنفرانس‌های خود و همچنین تدوین کتاب جدیدش تلاش می‌کرد. شنوندگان نوارهای دایر همانند مخاطبان دیل کارنجی یا استیفن کاوی نبودند که تنها به حوزه تجارت ختم شوند. بنابر این پیام او درباره لحظه تفکر نو بسیار طنین انداز شد. او اغلب حکایاتی را از زندگی خانوادگی خود بازگو می‌کرد و در قالب این حکایات کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه گیری می‌کرد. کتاب مرد خودساخته کتابی بود که به قسمتی از جذبه‌های خودش اشاره داشت. دایر به مخاطبانش توصیه می‌کند که واقع بین باشند چون ندای اعتماد به خود، همانند یک راهنمای مذهبی انسان را کارآزموده می‌کند و همچنین به خوانندگانش پیشنهاد می‌کند که پیرو عیسی مسیح باشند.

زندگی شخصی

دایر در مائوی، هاوایی زندگی می‌کند. او تا کنون دوبار ازدواج کرده و هفت تا از هشت فرزندش را از زن دومش یعنی مارسلنه (Marcelene) دارد که عبارتند از شان، اسکای، سامر، سرنا، سندز، ساجی و مسن‌ترین دخترش از همسر سابقش تریسی نام دارد و همگی در فلوریدا زندگی می‌کنند.

آرامش معنوی وین دایر

طریقهٔ عبادت معنوی شما چیست؟


دکتر دایر: همیشه به ماجرای گاندی (ماهاتما گاندی) وقتی که داخل قطاری که بهنیودهلی یکی از شهرهای (آفریقای جنوبی) می رفت، فکر می‌کنم. تکه کاغذی به او داده شد که از او می‌پرسید: پیامتان چیست؟

او به کسانیکه بیرون قطار بودند گفت:زندگی من پیام من است.به عبادت معنوی ام بصورت کاری که با شیوه‌ای خاص باید هر روز تکرارش کرد نگاه نمی‌کنم. نقل قولی از کریشنا مورتی یادم آمد که می‌گوید: حقیقت یک مفهوم نیست. حقیقت زندگی روزانهٔ من است.چه باور کنید چه نه، من همیشه در عبادت دائم هستم و همهٔ این چیزها را در کوتاهترین مسیرشان هر روز تمرین می‌کنم و رویشان کار می‌کنم.


عشقم نثار کسی است که با دستپاچگی در جاده‌ها از من سبقت می‌گیرد. به کسی که در گوشهٔ خیابان به حالت احتیاج افتاده‌است، کمی پول بیشتری می‌دهم. بین جر و بحثهای مردم در یک سوپر مارکت می‌روم و سعی می‌کنم به آن محیط عشق ببرم.در غالب هزاران راه، هر روز، عبادت معنویم بخشش عشق است و نه اینکه یک مسیحی، کلیمی، بودایی یا مسلمان باشم بلکه سعی می‌کنم شبیه به مسیح، شبیه به بودا، شبیه به موسی، و یا شبیه به محمد باشم.

وین دایر در بخشی از كتاب خود با نام "نیروی نامرئی" می نویسد:
"نیروی مثبت الهی، نیروی عشق و پذیرش است. از هیچ كس، كوچكترین چشم‌داشتی ندارم. درباره‌ی كسی پیشداوری نمی‌كنم و از دیگران می‌خواهم همان‌گونه آزاد باشند كه در باطن هستند."
دکتر وین دایر
Wayne W. Dyer" "، یکی از نام آورترین نویسندگان و سخنوران در زمینه‌ی گسترش شخصیت است که بیش از سی کتاب از وی چاپ گردیده و در هزاران برنامه ی تلویزیونی و رادیویی شرکت کرده است.
دکتر دایر می گوید که در زندگی خود هر کاری را که می خواسته، کرده و پس از این هم خواهد کرد. وی بر همه‌ی ناتوانی‌های منش خویش چیره شده است، آنچنان که می‌تواند خستگی، سرماخوردگی و حتی دردهای خود را نیز با نیروی اراده از بین ببرد. وی بیان می دارد كه :
"بیشتر مردم از نیروی مغز خویش آگاهی ندارند. در حالی که مغز انسان می‌توانسته این همه کار در جهان انجام دهد، بی گمان می تواند همه‌ی ناتوانی‌های منش خویش را نیز از بین ببرد."
دایر تاكنون هزاران نفر از انسانهای شكست خورده را به بالاترین درجه‌ی آرامش، كامیابی و ثروت رسانده است. دگرگونی روحی او داستان شیرینی دارد كه در كتاب "باور كنید تا ببینید"، به بیان آن پرداخته است.
وی می گوید، سالها از ستم و بی مسؤولیتی پدرش به خانواده، سرشار از خشم و نفرت بوده است؛ تا اینكه یك روز از پشت میز اتاقش در دانشگاه بر آن می شود تا بدنبال پدر مست و لاابالی خود بگردد و به كین‌خواهی از او بپردازد. جستجوی یك مست دائم الخمر [ =میخواره ] در سراسر آمریكا كار بسیار سختی به نظر می رسد، ولی او از هر امكانی بهره می‌گیرد تا اینكه در می‌یابد پدرش چند هفته پیش در شهری دورافتاده بر اثر ناراحتی كبد ناشی از نوشیدن الكل درگذشته است. سرانجام، با هزاران پرس و جو، گور پدر را می‌یابد. در حالی كه سرشار از نفرت و كین‌خواهی بوده، بالای گور می ایستد. مدتی به گور نگاه می كند... پس از چند دقیقه كه به آن خاك می نگرد، ناگهان عاطفه‌ای پنهان از پشت سالها نفرت، زبانه كشیده و به گریه می‌افتد. او در آن سیل اشك، پدرش را با وجود همه‌ی زخمهای روحی‌اش می بخشد. او می گوید:
"پدرم را بخشیدم و با این بخشش شگفت آور و آنی، احساس كردم همه‌ی سدهای روحی كه شكوفایی احساس خوشبختی‌ام را از من گرفته بودند، در برابر نیروی عاطفی این بخشش نابود شدند، دود شدند و گویی در زندگی‌ام، بامداد از راه رسیده باشد. پس از آن، به نیروی بخشش پی بردم و فهمیدم انسانی كه می‌بخشد، خود، امكان پیشرفت بیشتر به سوی آرزوهایش را می‌یابد. می‌بخشی و خودت آزاد می‌شوی. این آزادی، بسیار نزدیك به ماست. اگر زرنگ باشیم و خوب ببینیم."
از آن زمان تا به امروز، وی كمر خدمت به مردم بسته و در بیشتر نوارها و كتابهای علمی و عرفانی، بسیاری از خوانندگانش را در سراسر دنیا شیفته‌ی خود كرده است. او همه‌ی كتابهای خود را در فضایی آكنده از عرفان شرقی، سروده‌های مولانا، گفته‌های حكیمانه‌ی قرآن و انجیل در زمینه‌ی دانش روانشناسی جدید می نویسد و شنیدن نوای استوار او آرامش بخش است. تاكنون دو كتاب از مجموعه ی كتابهای ایشان، مقام پرفروشترین كتاب سال آمریكا را یافته‌اند. برای نمونه، کتاب "گستره‌ی اشتباهات شما"، در سال
۱۹۷۶، در حدود سی میلیون نسخه فروش رفت كه جزو یکی از بالاترین فروش کتابها در تاریخ است. دایر در سال ۱۹۸۷، بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.

نوع مطلب : وین دایر، موفقیت، 
برچسب ها : زندگینامه، بیوگرافی، وین دایر، موفقیت، روانشناسی، وین، دایر،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :