تبلیغات
پرطرفدار - نقاط ضعف شما(وین دایر)(2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

یکشنبه 17 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

آنطور كه می توانی زندگی كن،اگر اینكار را نكنی به خطا می روی،مادامی كه شما زندگی تان را در اختیار دارید چندان مهم نیست كه به چكار بخصوصی مشغولید.اگر شما آنرا نمی داشتید چه را به جایش می داشتید؟

آگاه باش كه چیزی كه از دست آدم می رود دیگر از دستش رفته است.زمان وقعی زمانی است كه آدم از داشتنش خوشبخت است...زندگی كن!

                                                                                           هنری جیمز

                                                                                          كتاب سفیران

تغییر شیوه تفكر و احساس،یا شیوه زندگی امكان پذیر است ولی هیچگاه آسان نیست.جورج برنارد شاو در كتاب خود تحت عنوان حرفه خانم وارن اینطور بیان میكند:

مردم همیشه شرایط محیطی را برای انچه كه هستند نكوهش میكنند.من به شرایط محیطی اعتقاد ندارم.مردمی كه در این جهان پیشرفت می كنند،مردمی هستند كه بر می خیزند و به دنبال شرایط مورد دلخواه خود می روند و اگر نتوانند انها را دریابند به خلق آنها همت می گمارند.

نخستین عشق

ارزش نهادن به خود نمی تواند به وسیله دیگران تحقق یابد.شما با ارزش هستید چرا كه خود اینطور می گویید.اگر شما برای ارزشمندی خود متكی به دیگران باشید،این دیگر ارزش نهادن به خود نیست بلكه ارزش نهادن به دیگری است.

شما مهم با ارزش و زیبا هستید.وقتی شما پی ببرید كه چقدر خوبید،دیگر مجبور نیستید كه برای تقویت ارزش یا ارزش هایتان،دیگران را وادارید كه طبق اوامرتان رفتار كنند.اگر در خودتان احساس ایمنی كنید دیگر نیازی به دیگران ندارید كه مثل شما باشند.یك دلیلش این است كه شما منحصر به فردید.دلیل دیگرش این است كه اگر شما از انها بخواهید كه مثل شما باشند در واقع شما دارید از آنها منحصر به فرد بودنشان را میگیرید.

بجای اینكه از خودتان تنفر داشته باشید،احساسات مثبت را در خود رشد دهید.

از خودپذیری استقبال كنید

ارزش شما به وسیله خودتان تعیین می گردد و نیاز به این ندارید كه شخصی دیگر به شما این را بگوید.برای خود تصویرهای مثبت تری برگزینید.انتخاب با خودتان است یا خود شیفته باشید یا دگرشیفته.مسلما شما بیش از اینها ارزش دارید كه به خوار كردن خود بپردازید.

خود را بدون هیچ شكایتی بپذیرید

خودشیفتگی به این معنی است كه خود را بعنوان یك شخص ارزشمند بپذیرید.افراد كاملا كارآمد هرگز شكایت نمی كنند و بخصوص آنها از اینكه سنگ ها سختند،آسمان ابری است یا یخ خیلی سرد است شكوه سر نمی دهند.خودپذیری به معنی بی شكایتی است . سعادت به معنی بی شكایتی نسبت به چیزهایی است كه در مورد آنها كاری از دستتان بر نمی آید.شكایت كردن سر پناه آنهایی استكه فاقد اعتماد به نفس اند.

وقتی توجه تان را صرف شكایت كردن از خود می كنید،جز تیره شدن خوشبختی تان ،كار دیگری صورت نمی گیرد.

تمرین خود شیفتگی با ذنهتان شروع می شود.شما باید یاد بگیرید كه فكرتان را كنترل كنید.هر وقت كه شما دارید به انواع شیوه ها به سركوفت زدن خود می پردازید،لازم است كاملا از لحظه فعلی ای كه بسر می برید آگاهی داشته باشید.اگر شما بدانید كه در حال چه كاری هستید،می توانید با فكری كه پشت رفتارتان هست مقابله كنید.

اگر كسی هست كه نسبت به او احساس عاشقانه  دارید صراحتا بگویید«دوستت دارم» و در حالی كه شما عكس العمل های او را كنترل می كنید می توانید از پیشواز خطر رفتن به خود آفرین بگویید.

وقتی به یك رستوران می روید،چیزی كه واقعا از ان لذت می برید،صرف نظر از اینكه چقدر قیمت دارد،برای خود سفارش دهید.از خود پذیرایی كنید چرا كه ارزش آن را دارید.اجناسی كه برای شما در همه موقعیت ها از جمله در خواربار فروشی ها ارجحیت دارد،انتخاب كنید.با خرید محصول دلخواهتان دل خود را بدست آورید چرا كه شما ارزش این كار را دارید.لازم نیست كه از روی تمرد به انكار خود بپردازید.

با دانستن اینكه حسادت جزو رفتار خودشكنی است،آن را از خود دور كنید.با مقایسه كردن خود با شخص دیگر و تصور اینكه شما كمتر مورد محبت قرار می گیرید،دیگران را مهمتر از خود می شمارید.شما دارید لیاقت خود را در مقایسه با دیگران می سنجید..

هر روزی كه شما در فعالیت های خسته كننده معمولی وقت خود را صرف بی حالی و رخوت كنید،دارید با اینكار به دشمن خود رای می دهید.

نوع مطلب : وین دایر، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، موفقیت، پیشرفت، نقاط ضعف شما، انرژی، مثبت، كتاب ها، كتابها، كتاب، وین دایر، دایر، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، بزرگان،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :