تبلیغات
پرطرفدار - نقاط ضعف شما(وین دایر)(6)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

سه شنبه 19 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

تدابیری در جهت ورود به دنیای مرموز و ناشناخته

حتی اگر شما وسوسه بسر بردن با چیزهای آشنا را در سر می پرورانید سعی كنید كه چیزهای جدید را تجربه كنید.مثلا وقتی به رستوران می روید غذای جدیدی را سفارش دهید.چرا؟چون كه چیز متفاوتی است و شما می توانید از آن لذت ببرید.

از این عقیده كه می گوید برای انجام هر كار باید دلیلی داشته باشید دست بكشید.وقتی كسی دلیل كاری را از شما می پرسد،به خاطر بیاورید كه شما مجبور نیستید برای ارضای آنها دلیل موجهی ارائه دهید.شما می توانید هر كاری را بنا به تصمیم خود انجام دهید فقط به صرف اینكه اینكار رادوست دارید.

دست به مخاطراتی بزنید كه شما را از روال عادی خارج سازد.مثلا بدون هیچ طرح و نقشه قبلی می توانید به یك تعطیلی غیر منتظره بروید.روال كاری جدید را برگزینید یا شما را نصف شب صرف كنید.چرا؟فقط به این خاطر كه باعث تنوع شما می گردد و از طرفی شما مایلید كه اینكار را بكنید.

خود را با تخیلی كه در آن به خود اجازه می دهید كه به چیز دلخواه خود برسید سرگرم كنید.به هیچ مانعی توجه نكنید.شما برای هركاری كه می خواهید در عرض دو هفته انجام دهید این همه پول دارید.

هروقت كه متوجه شدید دارید از چیزهای ناشناخته دوری می ورزید،از خود بپرسید كه «فوقش بدترین چیزی كه می تواند برایم پیش بیاید چه ممكن است باشد؟»احتمالا پی می برید كه ترس از ناشناخته ها هیچ عواقب ناگواری را در بر ندارد.

سعی كنید كه كار احمقانه ای انجام دهید مثلا پابرهنه در پارك قدم بزنید یا برهنه در آب شنا كنید.به كارهایی بپردازید كه همیشه از آنها صرفا بخاطر اینكه«هرگز نباید چنین كاری را بكنید»دوری می كردید.افق هایی را به روی تجربه های جدید بگشایید و از تجربه هایی كه قبلا بخاطر اینكه احمقانه یا بی معنی بنظر می رسیدند اجتناب نكنید.

بخاطر داشته باشید كه متضاد كلمه رشد،یكنواختی و مرگ است.لذا،شما می توانید تصمیم بگیرید كه هر روزی را به طریق تازه ای بگذرانید و خودجوش و سرزنده باشید یا می توانید از چیزهای ناشناخته بترسید و یكنواخت_یا از لحاظ روحی مرده متحرك_باشید.

به خاطر داشته باشید كه هیچ چیز بشر بای شما ناآشنا نیست.شما میتوانید هرچه كه میخواهید باشید.این موضوع را روی ذهن خود حك كنید و وقتی كه به دام رفتار ایمن«واقعیت گریزی» می افتید،آن را به خود گوشزدكنید.

رابرت فراست در شعری با عنوان«راه پیموده نشده»:

دو راه به یك جنگل منتهی می شد و من

آن راه بكر و كم پیموده را برگزیدم،

و آن را سرشار از تنوع و دگرگونی بود.

انتخاب راه بسته به میل شماست.فعالیت های جدید مهیج كه لطف و صفا را به زندگی تان می بخشد،منتظر است كه به جای نقطه ضعف ترس از ناشناخته ها بنشیند.مادامی كه شما در طی راه هستید مجبور نیستید كه بدانید كجا دارید می روید.

 

نوع مطلب : وین دایر، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، كتاب ها، نقاط ضعف شما، كتابها، انرژی، پیشرفت، موفقیت، مثبت، بزرگان، وین دایر، دایر، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :