تبلیغات
پرطرفدار - نیروی تخیل مثبت(ژوزف مورفی)(1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

چهارشنبه 20 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

در این پست به معرفی كتاب نیروی تخیل مثبت اثر ژوزف مورفی می پردازیم:

مقدمه :

این كتاب قادر است زندگی شما را دچار تحول سازد.یقین دارم كه هر كس راه حل مشكلات خود را در این كتاب پیدا خواهد كرد.

قانون شگفت انگیز روابط انسانی

هنگامی كه از سر خلوص و ایمان دست به دعا بر می داریم،آرزویی كه در دل داریم به ضمیر باطن می دهیم تا برایمان محقق گرداند.اگر واقعا به چنین امری معتقد باشیم،از دعا می توان به عنوان یكی از بزرگترین نیروهای اعجاز گر در حیات بشر نام برد كه در زمان و مكان به یاری درماندگان می شتابد.خدائی كه این نداها را می شنود،بی اعتنا به رنگ،پوست و نژاد و حتی اعتقاد و باور كسانی كه او را به یاری خواسته اند،دعایشان را مستجاب می كند كه این یكی دیگر از عجایب روح جهانی و روح بشری است.

حقیقت این است كه عشق خداوند فراتر از فهم و ادراك ماست.اوست كه راه تاریك زندگی را بر ما روشن می سازد و با پرتو گرم خود یخهای سرد هستی را ذوب می كند.نعمتها و مواهب حیات را پایانی نیست.این ما هستیم كه براساس عقل و احساس خویش به داوری می نشینیم و بیشتر اوقات قضاوتهای غلط و ناصواب می كنیم و رای نادرست درباره خود و دیگران و رخدادهای زندگی صادر میكنیم.

عقل بیكران: حكمران وجود ما

عقلی كه زمام زندگی ما را در دست دارد،قادر به انجام كارهایی است كه به فكر ما خطور نمی كند.اگر خود را بدان بسپاریم شاهد معجزاتی در زندگی خویش خواهیم بود.به هر حال راههایی كه عقل بیكران پیدا می كند در فهم و ادراك ما نمی گنجد.

 

ناامید نباشید

عقل بیكران نه برای رنگ پوست اهمیتی قائل است و كه برای نژاد و مسلك و این حرفها...او بین انسانها هیچ فرقی نمی گذارد ولی بر اساس ایمان و اعتقاد اشخاص وارد عمل می شود و آنچه مایلند در اختیارشان قرار می دهد.

درهای زندان روحی خود را بگشائید

برای دور ساختن نفرت و كینه ای كه از دیگران در دل دارید،باید برای آنها دعای خیر كنید و چنین بگوئید :

من همه شما را به خدای بزرگ می سپارم برای همگی تان آرزوی خیرو خوشی و موفقیت دارم.

زندگی روزمره ما بدون دشواری و سختی نیست.هر انسانی دائما با ناملایمات و معضلات دست و پنجه نرم می كند و تنها كسانی از این كشاكش پیروز بیرون می آیند كه بتوانند آمادگی لازم را برای رویاروئی با دشواریها ایجاد كنند.برای این منظور بهترین كار پرداختن به تمرینهای روحی است:

اگر دعا و خواست دیروز من جنبه منفی و امتناع داشت،ولی حالا با ایمان كامل و با شادمانی و سرور باطن این حقیقت را می پذیرم كه امروز برای ن روز برآورده شدن خواستها و آرزوهایم می باشد و در من شور و نشاط و امید و تعادل وجود دارد.هم اكنون این سروش آسمانی را كه در اعماق ضمیرم طنین افكن شده است می شنوم:

به نزد من بیائید...ای شما كسانی كه در رنج و محنت به سر می برید و زیر بار دردها و عذابهای روزگار كمر خم كرده اید...و این منم كه شما را تسكین خواهم داد...

من اكنون احساس آرامش می كنم و خود را به او می سپارم.همه چیز عالی است.

اصل ایمان در زندگی(هرچه دارید بر اساس ایمان خود دارید)

گفته اند كه ایمان اگر ایمان واقعی باشد كوهها را هم جابجا می كند.

قدرت شگفت انگیز ایمان

من فكر و احساس خود را عوض می كنم.من باید از ایمان خود در كارهای درست استفاده كنم.می دانم كه ضمیر باطنم هرچه فكر می كنم در خود ضبط می كند تا به موقع واكنش نشان دهد.می دانم عاقبت در كارها موفق خواهم شد و عقل بیكرانم راه درستی برای رسیدن به مقصود نشانم خواهد داد.میدانم كه به خود اعتماد دارم و انسانی هستم كاملا متعادل.همیشه به خوبیها فكر می كنم و با شادمانی منتظر رسیدن خبرهای خوش هستم.

ما همه دارای ایمان و اعتقاداتی خاص خود هستیم

هیچكس را نمی توان یافت كه فاقد ایمان باشد.هركس به نحوی به موضوعی و به چیزی ایمان می آورد.بعضی از مردم فقط به آنچه منفی است ایمان می آورند.مثلا بیماری و بیچارگی و شكست...و دست از تلاش می كشند و خویشتن را به امواج بلایا و مصائب روزگار می سپارند و واقعا تمام عمر را در نگون بختی و فقر و استیصال سپری می سازد.در اینگونه موارد فرا خواندن اینان به د اشتن ایمان كافی نیست.بلكه باید به ایشان تذكر داد كه چگونه ایمانی می توان داشت و این ایمان را به چه نحو به كار گرفت.

به آنچه خوب و دوست داشتنی و زیباست ایمان بیاورید و زشتیها و بدیها و كینه ها را از پهنه نفسانیات خود دور سازید و قلب را مكان شادیها و خیر و خوشی سازید و از زندگی لذت ببرید.به این موضوع ایمان بیاورید كه پروردگار یار و یاور شماست كه مشكلات را از سر راهتان بر می دارد و سلامت جسم و جانتان را فراهم می سازد.

آیا هركس زائیده پندارها و افكار خویش است؟

 

هرچه در دنیای درون انسان می گذرد_دنیای درونی و یا دنیای بیرونی_جلوه ای از ایمان و باورهای او به نادیده هاست.قدرت متعال در افكار و احساسات شخص همیشه حی و حاضر است.به عنوان مثال اگر این ایده را در سر داشته باشیم كه « من انسانی نیرومند و صاحب اراده هستم» بیگمان چنین نیز خواهد شد.یعنی زاده اندیشه های خود می گردیم و آنچه را كه بدان ایمان آورده بودیم،همان خواهیم شد كه البته عكس قضیه نیز صادق است.اگر ایده منفی به سر راه دهیم،همان در زندگیمان متجلی خواهد شد.همان گونه كه جسم بی روح مرده است،ایمان بدون جلوه های عملی هم به مرده می ماند و ایده ای بی بار است.

نتایج ایمان خوب و درست،تندرستی وشادابی و پیشرفت و موفقیت و آرامش واعتدال و رفاه و آسایش و صفای باطن است.

 

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : كتاب ها، روانشناسی، روان شناسی، موفقیت، پیشرفت، كتاب، انرژی مثبت، بزرگان، جملات بزرگان، نیروی تخیل مثبت، ژوزف مورفی، مورفی، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، كتابها،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :