تبلیغات
پرطرفدار - نیروی تخیل مثبت(ژوزف مورفی)(2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

پنجشنبه 21 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

اعجاز درمان

تنها یك قدرت است كه توانایی شفا بخشیدن را دارد.گرچه به نام های مختلف نامیده شده و آن پروردگار است كه دارای نیروی نامتناهی درمان است و شفای هر بیماری در دست اوست.از قدیم گفته اند كه « طبیب مرهم می گذارد و خدا شفا می دهد.»

حال كه این را دانستیم،بد نیست این را هم بدانیم كه هركس واجد صفاتی از ذات یكتاست و به همین دلیل از نیروهای شفابخش درمان نیز بهره مند است.هریك از شما از دوران كودكی تا این زمان كه مشغول مطالعه این كتاب هستید،بارها بیمار شده و یا جراحتی كوچك یا بزرگ برداشته و به زمین خورده اید...ولی همه اینها را اغلب بدون دارو و دكتر درمان نموده و یا چنانكه می گویند به امان خدا رها كرده اید تا خودش خوب شود و واقعا هم خوب شده است.پس چنین نیروی شفابخشی در ذات ما وجود دارد و منشا قدرتی نیز هست.

امید خود را از دست ندهید

برای خداوند كوچن و بزرگ معنایی ندارد و هیچ چیز سخت و دشوار نیست.وانگهی از این نیرو در ما هم یافت می شود.دعای خیری كه ما در حق بیماری می كنیم،در صورتی مستجاب می گردد كه ا ز سر ایمان خلوص باشد و دیگر اینكه خود او نیز به این امر معتقد باشد.در واقع هر دعا خطابی است به ضمیر باطن تا به تحرك درآید و در مورد سلامتی بیمار همكاری كند.هركس بر اساس ایمان خود به آرزوهایش می رسد.

 

چگونه می توان به خود كمك كرد؟

واقعا چطور می شود به خود كمك كرد؟با روی آوردن به عشق و دوستی آسمانی و جای دادن آن در روح خود و بهره گیری از آن برای بیرون راندن افكار سیاه و منفی.این را باید بدانید و به این موضوع ایمان بیاورید كه خدا شما را دوست دارد و مراقب و پشتیبان شماست.اگر او را از ته دل به یاری بخواهید،به یاریتان خواهد آمد و شما را از هر اندوه و هراسی آزاد خواهد كرد.اندیشه های شما بر تمام سلولها و ذرات بدن و اندامواره هایتان اثر می بخشد.

هرگز امیدتان را از درمان و شفای كامل عضوی از بدن كه دچار عارضه ای گشته قطع نكنید.از یاد نبرید كه نیروی شفا دهنده ذات،قادر به باز آوردن سلامتی شما خواهد بود و بیماری هائی سخت تر از اینها را هم معالجه كرده است.در این مورد كافی است كه ایمان و امیدتان را از دست ندهید.

چگونه با كلمه «درمان نشدنی» مقابله كنید؟

اغلب به هرجا پا می گذاریم با این كلمه مواجه می شویم كه فلان بیمار«غیر قابل درمان»است و همین سخت تخم وحشت و هراس را در دل شنونده می كارد.مگر نه اینكه همه ما را خالق یكتا آفریده و نیروی شفابخشی در ما نیز به ودیعت نهاده...پس چرا باید ناگهان با یك كلمه بر تمام مقدورات و خلاقیت او خط بطلان بكشیم و خود را دچار بیم و هراس سازیم؟از هم اكنون ای نیروی شگفت انگیز درمان كننده را به یاری بخواهید تا شاهد اعجازهای آن در زندگی تان باشید.این قدرت عظیم باطنی هرچه بخواهید و هر آرزویی داشته باشید برایتان محقق می كند.

مراحل درمان

نخستین مرحله درمان از هنگامی آغاز می شود كه ما خود را از ایده های ترس و وحشت درباره بیماری و عارضه ای كه بدان مبتلا شده ایم رها سازیم.

دومین مرحله وقوف بر این مساله است كه ما در پی افكار هراس آلودی كه به سر راه می دهیم بیمار می گردیم.نشانه اش آنكه به محض لز بین رفتن این ایده ها،بیماری نیز پیكرمان را ترك می گوید.

مرحله سوم قدر نهادن و شناختن نیروی شگرف درمانگر وجود است كه دشوارترین بیماریها را بهبودی می بخشد.

بعد از گذر از این مراحل است كه فكر مخرب را از ذهن رانده و مرض و درد را ریشه كن ساختهایم.آنگاه ترس را هم كه یكی از مهلك ترین سموم ذهنی است از پهنه ذهن پراكنده سازیم تا شاهد ورود شادمانی و تندرستی و موفقیت در زندگی مان گردیم.

كوری فكری چیست؟

بسیاری از مردم دائما برای خود توجیهات نادرستی دارند و در مورد مسائل زندگی داوری های غلط میكنند و ورد زبانشان این است كه هیچ راه حلی برای مشكل شان وجود ندارد و هر كاری می كنند به بن بست می رسند و در زندگی جز شكست بهره ای نبرده اند.

افكار و احساسات و به خصوص آرزوهای ما در عمیق ترین لایه های ضمیر باطن ما نقش می بندد تا آنچه به شكل تلقین بدان داده شده است روزی ظاهر گردد و در زندگی عادی ما متجلی شود.كسی كه تا به حال از این حقایق محروم و بی خبر مانده،لاجرم بایستی در غفلت و نادانی باقی بماند.ولی آن فردی كه چشم دل به روی این واقعیات می گشاید می تواند انتظار داشته باشد كه دیدگاههای امید بخش و روشنی فرا رویش گشوده شود.

تمرین مخصوص :

در من نیروئی است كه درمانم می كند و به من سلامتی می بخشد.نیروی باصره من دارای بصیرت معنوی است و نمادی از شعورم به شمار می رود.چشمانم به صورت خادمی امین و پاك به من خدمت می كند.من با چشمان باز به درون و بیرون می نگرم و با كمك انها به درك حقیقت می رسم و نور ادراك در اندرونم روشن و پرفروغ می شود.به یاری چشمانم قادر به دیدن حقایق امور خواهم شد زیرا اینها ابزارهائی هستند تا بتوانم به تشخیص واقعیتها نائل شوم و به شناخت و معرفت نفس برسم.من اكنون به درك حقیقت دست یافته ام و آن را دوست دارم و می شناسم.عشق و مهر الهی اكنون اكنون چشم ها و گوش هایم را از خود لبریز می سازد.حال انسانی آزاده هستم.

شك و تردید را باید از خود دور كرد

كسی كه با شك و تردید رو به سوی خدا آورد نمی تواند انتظار برآورده شدن آرزوها و خواسته های خود را داشته باشد.حال آنكه اصل كار داشتن ایمان و اعتقاد است.

ترس و نگرانی و شك و دودلی و تردید آثار خود را در بیرون به صورت بدشانسی و بیماری و فقر و بدبختی نشان می دهند.« هر كسی نان قلبش را می خورد و هر فكری به سر  راه می دهد همان می شود» زمانی می توان از مصیت و بدبختی پرهیز كرد كه جز به «او »متكی نگشت.چرا ه او بر اساس ایمان ما نعمات خود را به ما ارزانی خواهد داشت.

از شما می خواهم كه چنین سوالی برای خود مطرح كنید كخ « خدا را چگونه می بینید؟فقط این را بدانید كه هر پاسخی به این پرسش بدهید زندگی و آنیه خویش را براساس آن بنا می كنید.»

خدای مهربان را به گونه ای دیگر پنداشتن،یعنی تمام زندگی را در تیرگی و اشتباه و سیه روزی سپری كردن.مهم نیست او را به چه نامی صدا می كنیم.بلكه ایمانی كه به او داریم و زندگی مان براساس آن به جانب خیر و یا شر هدایت می شود،از اهمیت برخوردار می گردد.

داشتن ایمان خواندن ورد و ذكر و این حرفها نیست،بلكه سپردن آن به دل و تثبیت آن در ضمیر باطن است.چه بسیار كسانی كه او را دور از دسترس و نشسته در میان ابرها می پندارند و همین خطا باعث می شود كه مشكلاتی برای خود به وجود اورند كه ساده ترین آنها داوری غلط درباره تمام رویدادها و مسائل حیات است.

جهان و كائنات بر پایه عشق بنا شده است.اگر بدان ایمان داشته باشید و عشق او را در هر چیز و هر كس ببینید زندگی را هم به رنگی دیگر خواهد دید و به سوی خوشبختی و سعادت حقیقی خواهید رفت و در هر كاری موفق خواهید شد.اگر به این حقیقت ساده ایمان داشته باشید،معجزاتی در هستی شما رخ خواهد نمود كه خود از آنها در شگفت خواهید ماند و شاهد تحقق عالیترین و بزرگترین آرزوهایتان خواهید گشت.

 

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، انرژی، كتاب ها، بزرگان، كتابها، موفقیت، پیشرفت، مثبت، ژوزف مورفی، مورفی، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :