تبلیغات
پرطرفدار - نیروی تخیل مثبت(ژوزف مورفی)(3)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

پنجشنبه 21 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

عشق پیوند قلبهاست و آنچه را خداوند به هم متصل كرده دست هیچ انسانی قادر به گسیختن آن نیست.

در هر لحظه و هر حالت از زندگی میتوان عشق خدا را در قلب خود جای داد و زندگی تازه ای بنیان نهاد و انسانی دیگر شد و به عنایت و بزرگواری او امید بست.گذشته ها را از دل پاك كرد و وجدان خود را از زیر بار سنگین آن خلاص نمود و افكاری آسمانی به سر راه داد.

قانون اسرارآمیز سروش باطن

در این روزگار هركس گهگاه گرفتار اضطراب و دلواپسی و پریشانی خیال و دلهره می شود.آیا تا به حال به فردی برخورد كرده اید كه دچار چنین حالتهایی نگشته و از خود نپرسیده باشد كه چه باید بكند تا از این گرفتاری و مخمصه خلاص شود؟

هرگاه به چنین حالی دچار گشتید،ندای باطن خود را به یاد آورید،ندایی كه معمولا نسبت بدان بی توجه مانده و یا زیاد آن را جدی نگرفته بودید،ولی همواره هادی و راهنمای شما در مراحل دشوار و مخاطره آمیز حیات بوده و از بسیاری سختیها و ناملایمات رهایی بخشیده و بهترین راه حل را نشانتان داده است.این را بدانید كه پاسخ هر مشكل و معما در ذهن شخص آماده است.عقل و خرد نهفته در اعماق ضمیر باطن تمام مشكلات و مسائل انسان را می شناسد و همچنین تمام راه حلها را می داند.همواره برای هر مشكلی راه حلی وجود دارد.

ضمیر باطن ما قدرت عظیم و بیكران وجود ماست و پاسخ و راه حل هر مشكل و مساله ای را می داند و هموست كه جواب هر مساله ای را به صورت رویا و یا احساسی مبهم و یا دركی روشن بر ما ظاهر می سازد و راه درست را نشان می دهد.

غالب اوقات حالتهای در ما به وجود می آید كه گویی سروشی است از عالم غیب كه دراینگونه موارد بایستی نسبت یه این ایده ها و تصویرهای ذهنی بی توجه نمانیم و این را بدانیم كه می توانیم پاسخ خود را از آنها دریافت داریم.

نخستین عملی كه باید انجام بدهیم آزاد ساختن خود از هرگونه تنش و نگرانی و هراس است.پس پیكرتان را كاملا آرام كنید و آرامش لازم را در خود به وجود آورید.تنها در چنین حالی است كه شعور و ضمیر آمادگی قبول و پذیرش پیدا می كندو نسبت به پیامهای درونی و الهامات از قدرت خاصی برخوردار می شود.

مكاشفه درونی ایده هایی را بر ما ظاهر می كنید كه آنها را در ضمیر باطن خود به حالت مكتوم نگاه داشته بودیم.

كار دلخواه خود را می توان پیدا كرد(تمرین مخصوص):

می دانم تقاضا و عرضه مكمل یكدیگر است و این اصلی است كه در تمام موارد جنبه عملی پیدا می كند.انگیزه های خوب مرا وادار به فعالیت و تحرك می كند و صادقانه آرزو می كنم كه آن كاری را انجام دهم كه معقول و درست و منطقی باشد.هرچه را آرزو كنم برایم مهیا می شود و هم اكنون در منزلتی هستم كه خود آن را خواسته بودم.استعدادها و ذوق و قریحه ام را به كار می گیرم تا الطاف الهی شامل حالم شود.عقل و خرد نامتناهی همواره راهنما و هادی من در زندگی بوده و اعمال و رفتار و گفتار و اندیشه های مرا تحت تاثیر خود قرار می دهد.

«یقین دارم كه پرتو ملكوت فراراهم را روشن می سازد تا بتوانم از تیرگیها عبور كنم و به شادمانی و آرامش و اعتدال برسم.»

مشكلات را برای خود بزرگ نكنید

اغلب به افرادی بر می خوریم كه زبان به شكوه می گشایند و چنین می گویند:

_ بكلی گیج شده ام و نمی دانم چكار باید بكنم.

_ حساب زندگی از دستم در رفته و مستاصل و سرگردان شده ام.

این گفته ها و نظایر آنها نمونه هایی است منفی از تلقیناتی كه باعث می شود شخص نتواند تصمیم درست و قاطعی بگیرد و در نتیجه امكانات مقابله با رویدادها و موقعیتهای زندگی را از خود سلب می كند.باید بدانیم كه این گفته ها تاثیر منفی خود را در ضمیر باطن به جای می گذاند و عوارض نامطلوب خود را به بار می آورند و دستكم به صورت سدی بر سر راه جریان آزاد نیروهای ذهنی و نفسانی ما درمی آیند.

آیا درست فكر می كنكید؟

زندگی هركس بازتاب و انعكاس افكاری است كه به سر راه می دهد و به این طرز فكر خو گرفته است.به عبارتی عمل ما تظاهر اندیشه های ماست.در ابتدای امر تمام دقت خود را حول موضوع و مساله ای كه باید آن را حل كنید متمركز سازید و این اصل را همیشه مدنظر داشته باشید كه اندیشه های ماست كه نیروهای نهفته در ضمیر باطن را به تحرك و عمل وا می دارد و موجب تقویتشان می شود.

اعتماد به نفس خود را از دست ندهید

در زندگی به پیش بروید و كمترین شك و تردیدی به خود راه ندهید و روشی مثبت و قاطع داشته باشید و به خود بگوئید:

«تنها یك قدرت خلاقانه وجود دارد و آن هم ضمیر باطن است و هر مشكلی راه حلی دارد كه من ان را می دانم و مطمئنم كه قادر به از بین بردن ان خواهم بود.»

اگر در هر كاری حق و حقیقت را در نظر بگیرید،در خط مستقیم به سوی هدف پیش خواهید رفت و آنگاه شاهد ظهور معجزاتی در زندگی تان خواهید گشت.

چگونه می توان به آرزوهای خود رسید؟

از هم اكنون یاد بگیرید كه چگونه مستقیما به سوی هدف بروید و از موانع هراسی به دل راه ندهید و انها را با تدبیر و درایت و كارگیری فكر مثبت از میان برداریدوتنها خدا را مدنظر داشته باشید و حامی و پشتیبان خود بدانید.شهامت واعتماد به نفس داشته باشید و امید به موفقیت را هیچگاه از ذهن دور نسازید.

یكبار برای همیشه در زندگی تان تصمیم بگیرید و از غلطیدن در ظلمات درون پرهیز نمائید و به نجواها و زمزمه های باطن كه شما را به بیراهه می خواند گوش فرا ندهید و هر فكری كه در این زمینه به سرتان راه می یابد،از آن پراكنده سازید.آنچه را كه منفی و مخرب است از سیاهه ذهن خود حذف كنید و هرچه را مثبت و سازنده است در ان بگنجانید.هركس می تواند با تغییر روحیه و خلق و خوی خود سرنوشت و زندگیش را نیز عوض كند.هرگونه كه می اندیشید و احساس می كنید آینده شما بر اساس همین طرز تفكر شكل می گیرد.

در زندگی چیزی به اسم بدبیاری و بدبختی و بدشانسی وجود ندارد.هرچه هست معلول افكار خود ماست.درست فكر كنید تا زندگی درستی داشته باشید.

تمرین برای تقویت فكر:

دقایقی از شبانه روز را به تمرین برای بهره گیری درست از نیروی تفكر بپردازید.ابتدا جسم و روح خود را آرام سازید و با ایمان كامل جملاتی را كه در زیر می آوریم تكرار كنید :

«تمام افكار من سرشار از نیكخواهی و آرامش درونی است و روحم پناهگاه شادی و امید و خوش بینی است.اعمال و رفتار من در جهت خیرو صلاح مردم است.من با نزدیكان،دوستان و خویش و بیگانه در صلح و صفا روزگار می گذرانم و بد هیچ كس را نمی خواهم.من در كنف حمایت پروردگار هستم و همین در طول زندگی خوشبختی و شادمانی و ارامش می بخشد.»

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، انرژی، موفقیت، پیشرفت، بزرگان، مثبت، ژوزف مورفی، نیروی تخیل مثبت، مورفی، كتاب ها، كتابها، كتاب، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :