تبلیغات
پرطرفدار - 21 اصل مطلقا شكست ناپذیر مذاكره(1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

چهارشنبه 30 شهریور 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

در این پست كتاب دیگری از برایان تریسی را معرفی می كنیم:

واقعا مسئله این نیست كه آیا مذاكره می كنید یا نمی كنید.مسئله این است كه تا چه اندازه مذاكره كننده خوبی هستید؟ یكی از وظایف اصلی شما در زندگی این است كه یاد بگیرید به نفع خودتان خوب مذاكره كنید.یابد بتوانید چیزهایی را كه می خواهید،بیشتر ،سریع تر و آسان تر به دست آورید.و اگر طرف مقابل در مذاكره كردن بهتر از شما باشد،این كار امكان پذیر نیست.

بیست و یك اصل برای مذاكره كردن وجود دارد كه اگر آنها را یاد بگیرید و به كار ببندید می توانید به بیشتر چیزهایی كه واقعا می خواهید بهتر،سریع تر و آسان تر از گذشته برسید.

وقتی از این اصول به طور مداوم استفاده كنید،زندگی تان از هر لحاظ بهتر می شود...

1. اصل ارزش ذهنی :

ارزش هرچیزی ذهنی است و برابر است با بهایی كه مشتری حاضر است برای آن بپردازد.

صرف نظر از اینكه فروشنده چه می گوید یا چه مبلغی تعیین می كند،هرچیز فقط به اندازه مبلغی كه مشتری حاضر است برای آن بپردازد ارزش دارد.

آنهایی كه می گویند فلان چیز باید فلان قدر بیارزد، یا به فلان كس باید فلان مقدار حقوق داد،تشخیص نمی دهند كه در مذاكره كلمه باید معنایی ندارد.

اگر قیمت ها خیلی بالا باشند محصولات به فروش نخواهند رفت و در نتیجه قیمت ها را باید پایین آورد.در نهایت این مشتری است كه تصمیم می گیرد برای هر چیز چقدر پول بدهد.

هنگام فروش محصولات یا خدمات تان كجا با مقاومت بازار در برابر قیمت بروبرو هستید؟چگونه می توانید ارزش چیزی را كه می فروشید آنقدر بال ببرید كه حتی یك مشتری ایراد گیر هم با كمال میل برای آن به شما پول بدهد؟چطور می توانید ارزش یا جاذبه خودتان را آنقدر بالا ببرید كه شركتی كه برایش كار می كنید یا مشتری های شما با كمال میل برای كاری كه انجام می دهید به شما پول بیشتری بدهند؟

2. اصل جهانی مذاكره :

هر چیزی قابل مذاكره است.

قیمت ها و شرایط را كسانی تعیین كرده اند،بنابراین كسانی هم می توانند آنها را عوض كنند.

اولین نتیجه این اصل:

قیمت فقط تخمینی است از مبلغی كه مشتری حاضر است بپردازد.

معنی این جمله این است كه قیمت های تعیین شده،زیاد واقعی نیستند.قیمت دلبخواهی است و فقط نشان دهنده نظر یك نفر از كشش بازار در آن زمان به خصوص است.

دومین نتیجه این اصل:

هر قیمتی را كسی تعیین كرده است و بنابراین كسی هم می تواند آن را تغییر دهد.

از همین امروز شروع كنید بدون توجه به قیمتی كه در اول به شما پیشنهاد كرده اند قیمت ها و شرایط بهتری را درخواست كنید این كار را به شكل یك بازی درآورید.مودبانه درخواست كنید.با لحن گرم و دوستانه درخواست كنید.امیدوارانه درخواست كنید.با اعتماد به نفس درخواست كنید.اما حتما درخواست كنید.آن وقت از اینكه می بینید با چه سرعتی شرایطشان را به نفع شما تغییر می دهند حیرت خواهید كرد.

3. اصل بلند پروازی :

تمام كارهای انسان تلاشی است برای اینكه شرایط را به نوعی برای خودش بهتر كند.

انسان چه اهداف روشنی داشته باشد چه نداشته باشد،موجودی هدف گراست رفتارهای هدفمندی دارد.شما از دوران كودكی تا وقتی كه پیر می شوید،بلندپرواز هستید.می خواهید زندگی یا بخشی از زندگی تان را به شكلی بهتر كنید.

اولین نتیجه این اصل:

وقتی ناراضی هستید اما نمی دانید چه كاری این نارضایتی را كم می كند،كاری انجام نخواهید داد.

چیزی كه تفاوت واقعی بین میزان بلند پروازی انسان ها را آشكار می كند از یك طرف تفاوت بین میزان توانایی ها و فرصت هایی است كه در اختیار دارند و از طرف دیگر شدت اشتیاق و میزان اعتماد به نفس و باور آنهاست.

اگر واقعا باور داشته باشید كه می توانید از جایی كه هستید به هر جایی كه می خواهید برسید،دائما تلاش می كنیدتا از موقعیت فعلی به موقعیت دیگری برسید و به همین دلیل است كه انسان مذاكره میكند.

دومین نتیجه این اصل :

اگر از وضع خودتان كاملا راضی باشید یا كاملا احساس ناتوانی كنید،برای بهتر كردن شرایط تان هیچ اقدامی نخواهید كرد.

آرزوها و بلند پروازی هایتان را مشخص كنید.در چه زمینه هایی از وضعیت فعلی تان راضی نیستید؟برای خودتان تصویر روشنی از شرایط بهتری كه می خواهید داشته باشید ترسیم كنید.امروز چه كارهایی می توانید انجام بدهید تا قدمی به سمت نتایجی كه واقعا طالب شان هستید بردارید؟چگونه و در كجا می توانید با مذاكره كردن موقعیت بهتری برای خودتان ایجاد كنید؟

ادامه ی كتاب در پست آینده

با ما باشید....

نوع مطلب : برایان تریسی، موفقیت، 
برچسب ها : مذاكره، گفتگو، برایان تریسی، شكست ناپذیر، اصل، براین، تریسی،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :