تبلیغات
پرطرفدار - قدرت فكر(ژوزف مورفی)(1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

یکشنبه 24 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

در زندان روح را بگشایید

نیروی درون خویش را دست كم نگیرید زیرا با كمك آن قادر خواهید شد دیگر بار طعم شیرین شادمانی و صفای زندگی را بچشید و به عبارتی بهتر با دنیا و اطرافیان خود آشتی كنید و در زندان روحی خود را باز كنید و ترس و تردید را از آن بیرون برانید.

همه مردم خواهان یك زندگی شاد و سعادتبار و سرشار از آسایش و آرامش می باشند.از هم اكنون برای از بین بردن مشكلاتی كه در این راه دارید و گرفتاریهای روزمره خود دست به كار شوید و ابتدا با برنامه ریزی در هماهنگ ساختن خود با خانواده ای كه در آن به سر می برید آغاز كنید.

چه رازی در دعا كردن نهفته است؟

آیا از ته دل دعا كردن را می دانید؟بی گمان هركس كه ایمان و اعتقادی دارد در مواقع خطر و هنگام گرفتاری و بیماری و یا در وقت مرگ دست به دعا بر می دارد.تردیدی نیست كه دعا كردن عامل اعجازگری در مقابله با مخاطرات به شمار می رود.بهتر است این عنصر شگرف را به بوته فراموشی نسپاریم و دقایقی از اوقات شبانه روز را بدان اختصاص دهیم تا آرامشی ژرف در كنه وجود و باطن و نفس خویش پیدا كنیم.

قانون زندگی،قانون ایمان است و به زبان ساده تر شكل گرفتن اندیشه در مغز است.دعای شخص زمانی مستجاب می شود كه آرزوی آن را در قلب خود نشانده باشد.

آری از همین امروز شروع كنید و دیگر بار روشنی و نور را به سراچه ظلمانی ضمیر خویش بتابانید.

 

در زندگی قادر خواهید شد از شادمانی و تندرستی و رفاه و آسایش و آرامش برخوردار شوید مشروط برآنكه بتوانید از این نیروی باطنی نهفته در ضمیر خویش به نحو احسن استفاده نمایید.شما نیازی بدان ندارید كه در پی كسب و جمع آوری این نیرو باشید چرا كه گنجینه بیكران آن را در وجود خویش دارید،فقط كافی است بدانید چگونه می توانید آن را به خدمت بگیرید و در تمام جنبه های زندگیتان از آن استفاده كنید.

اقیانوس لایتناهی هوش و ذكاوت نهفته در باطن شما قادر است مجهولات و معماهای لاینحلی را برایتان به سادگی حل كند كه تا آن زمان از مقابله با آن هراس داشته اید و جرات رویارویی با آنها را به سر راه نمی دادید.این بر شماست كه دنیای باطنی اندیشه ها و احساسات و قدرت و نور و عشق و زیبایی را در خود كشف كنید.

از همین حالا دست بكار شوید

قانون روح شما قانون ایمان است و فقط كافی است كه از نحوه كار آن مطلع بوده و به آن ایمان و اعتقاد و باور داشته باشید.پس هر اتفاقی كه برای شما می افتد و در هر شرایطی كه زندگی می كنید،اعمال و كردارتان از طریق اندیشه ها تابع واكنش های ضمیرتان می باشند.فراموش نكنید نقش تعیین كننده را همواره ایمان و اعتقادتان به عمل به عهده خواهد داشت.

هرگز از یاد نبرید كه حقایق جاوید و پایدار زندگی هیچ گاه دستخوش تغییر نمی شوند.

از یاد نبرید كه دنیای ذهنیات یا افكار و احساسات و تصاویر ذهنی شماست كه دنیای خارج شخص را می سازد.این دنیای ذهنی تنها نیروی خلاقه وجود شماست و هر آنچه در بیرون از خود یافته اید محصول و فرآورده اندیشه خودتان در دنیای ذهنیات تان بوده است(آگاهانه یا ناآگاهانه).

هنگامی كه وجدان شما(من كوچك) از ترس و دودلی و نگرانی لبریز گشته است هیجان های منفی جای گرفته در باطن شما(من بزرگ) وجدان اگاه را در احساس وحشت و هراس و نومیدی غرقه می سازند.در این لحظه است كه شما باید وارد عمل شوید و با صراحت و قاطعیت هیجان های غیر منطقی خود را در اعماق ضمیرتان مورد خطاب قرار دهید:

«آرام باش!آرام باش! این منم كه به تو دستور می دهم و این تویی كه باید اطاعت كنی.تو تابع دستورات من هستی و حق نداری به جایی كه حق ورود نداری داخل شوی!»

این نكته را همیشه مدنظر داشته باشید كه وجدان ناخودآگاه یا ضمیر باطن یا ضمیری كه  در زیر وجدان آگاه قرار گرفته همواره تابع وجدان آگاه است و ناچار از تبعیت آن می باشد.

هنگامی كه خطاب به مردم اظهار می دارید:

من امكان خرید فلان جنس را ندارم،من وسیله خرید این ماشین را دارم و پولی برای رفتن به سفر و خرید خانه و لباس نو برایم نمانده.

مطمئن باشید كه ضمیر باطن پیام هایتان را می گیرد و آنگاه تمامی عمر خود را بدون تحقق امیال و آرزوهایتان سپری خواهید كرد.جمله های خود را با افعال منفی تمام نكنید.

ضمیر هر فرد قادر است هر مشكلی را حل نماید.قبل از خواب به خود تلقین كنید:«من می خواهم ساعت شش صبح از خواب بیدار شوم»،در نهایت شگفتی سر ساعت از خواب بیدار خواهید شد.

ضمیر معالج و معمار پیكر شما است.هر روز با این اندیشه كه امروز را تندرست و سرحال خواهید بود از بستر به درآیید:یقین داشته باشید كه مستخدم وفادارتان دستورتان را اجرا خواهد كرد.

اگر می خواهید كتابی،نمایشنامه ای،مقاله ای بنویسید و یا در حضور جمعی سخنرانی كنید ایده آن را با ضمیرتان در میان بگذارید خود ترتیب كارها را خواهد داد.

هرگز جمله های پول ندارم و یا امكان ندارد را به كار نبرید زیرا ضمیر ناخودآگاهتان پیام های منفی را می گیرد و در خود ضبط می كند و بر همان اساس تا آخر عمر شما را از هرگونه امكاناتی بی بهره می سازد.

اگر ترس و نگرانی و تردید را در ضمیر باطن نشانده اید یا عادات خوب آنها را از زندان دل خود بیرون بریزید و به جای آن بذر نشاط و شهامت و عزم و اراده راسخ بكارید.ضمیر ناخودآگاه شوخی سرش نمی شود و هرچه را به او بدهید در فرصتی مناسب پاسخ می دهد و آرزویتان را برآورده می سازد فقط مواظب باشید آنچه را از او می خواهید در راه نابودی و فنای زندگی و رویاهایتان قرار نگیرد.

تا لحظه آخر فراموش نكنید كه قدرت انتخاب با شما است.پس زندگی و عشق را انتخاب كنید و در پی شادی و تندرستی باشید.

هنگامی كه منفی بافی می كنید و فغان و ناله سر می دهید« من نمی توان این كار را انجام بدهم یا پیر شده ام و از من گذشته یا از عهده این شغل بر نمی آیم یا پارتی و پشتیبانی ندارم»ضمیر باطن تان را از این پیام ها پر و آكنده می سازید و او نیز واكنش نشان می دهد.در واقع این خود شما هستید كه در برابر خوشبختی سد و مانع ایجاد می كنید و بدبختی و فقر و ناتوانی و ضعف را به سوی خود می كشانید.

منفی بافی را به یكباره از خود برانید و در روز چندبار به خود تلقین كنید:

«برای اینكه به آرزوهای خود برسم بایستی از هوشم كمك بگیرم.ضمیر و باطن من هر جوابی كه احتیاج دارم برایم فراهم می سازد.خود به من جواب خواهد داد.من می دانم كه هوش و ذكاوت شعور باطنم راه حل همه مشكلات را می داند و پاسخ لازم را دراختیارم قرار خواهد داد.ایمان و اعتقاد عمیق من شكوه و عظمت روحم را آشكار خواهد ساخت و مرا از آن بهره مند خواهد نمود.»

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، موفقیت، انرژی، پیشرفت، بزرگان، قدرت فكر، كتاب ها، كتاب، ژوزف مورفی، مورفی، كتابها، مثبت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :