تبلیغات
پرطرفدار - قدرت فكر(ژوزف مورفی)(2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

یکشنبه 24 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

ما با قبول افكار منفی و مخرب روزگار خود را تباه می سازیم.در طول عمر خود چندبار دچار خشم جنون آسا شده و یا بیهوده گرفتار ترس و حسد و انتقام گشته اید؟اینها افكار زهرآلودی هستند كه به تدریج در ضمیر شما نفووذ می كنند و آن را مسموم می سازند.بشر با افكار زهرآگین به دنیا نیامده است.

راه علاج سیراب ساختن ضمیر از اندیشه های پاك و روشن و راندن افكار ناپاكی است كه در آن لانه كرده اند.به هر مقدار كه در طرد این افكار موفق باشید به همان میزان نیز گذشته ناجور خویش را به بوته فراموشی خواهید سپرد.

ایمان و اعتقاد اندیشه ای است كه در ضمیر نگهداری و بایگانی می شود و پس از آنكه به صورت اصل پذیرفته شد خود به شكل غیرارادی پاسخ مثبت می دهد.

اگر به اندیشه هایتان امكان بدهید تا در پشت موانع و مشكلات درجا بزند،ضمیرتان نیز ناچار از آن تبعیت خواهد كرد و در نتیجه خودتان را محبوس و محصور در افكار سیاه و نابارور و عقیم خود خواهید ساخت.

اصالت زندگی زمانی در وجود شماسیلان خواهد یافت و سر ریز خواهد شد كه شما عمیقا به این مساله واقف باشید:«من یقین دارم كه نیروی ضمیر من كه این خواست را در من برانگیخت،هم اكنون آن را برایم انجام خواهد داد.»همین ایمان راه گشای تمام مشكلات شما خواهد گشت.

فیلیپ پاراسلز می گفت : ایمان و اعتقاد شما_ درست یا غلط_ هرچه می خواهد باشد،نتایج آن را دریافت خواهید داشت.

به خاطر داشته باشید كه قدرت درمان كننده و نیروی شفابخش در خود شما است.هر ایده ای  در سر داشته باشید در صورت ایمان شاهد تحقق آن نیز خواهید شد.(خواه نوشتن كتابی باشد و یا پروژه و اختراع و یا طرح ابتكاری و غیره.)

هنگامی كه برای دیگرا دعا می كنید یقین داشته باشید كه نمونه های منفی موجود در ضمیر او در اثر گرایش باطنی شما از بین خواهد رفت.منشا هر بیماری روح و فكر آدمی است.هر عارضه جسمی ابتدا در روح ماوا می كند و بعد به سراغ جسم می آید.

نكته مهمی كه باید به خاطر سپرد این است كه نتیجه كار را پیش خود مجسم نمود و آرزوها را صریح و روشن به ضمیر داد و واقعیت را سنجیدو ارزیابی كرد.هركس باید بداند چه می خواهد و حد مرز خواسته هایش تا كجا است؟

اگر از چیزی یا كسی وحشت دارید و فكر می كنید كه ممكن است به شما صدمه بزند دچار اشتباه شده اید چون این خود شما هستید كه این اندیشه را در ذهنتان نشانده اید و اگر هم این پیش بینی روزی صورت وقوع به خود بگیرد یقین داشته باشید عامل آن خودتان بوده اید.

عمل نمایشی و تصویری ضمیر در تمام مدت خواب ادامه می یابد.پس هرچه آرزو دارید قبل  از خواب به ذهن بدهید و راحت بخوابید.توصیه من به شما اینكه هرگز از ناراحتی ها و دردها و غم و غصه های خود صحبت نكنید و آنها را بزرگ نسازید و از كاهی كوهی درست نكنید كه بر سر خودتان خراب خواهد شد.هول و هراس شما از ناشناخته ها باعث می شود تا آنها در ذهن و ضمیر شما صورت واقعیت پیدا كنند و روز و شبتان را سیاه سازند.

اگر دائما از اندوه و دردها و ناخوشی هایتان ناله فغان سر می دهید راه را بر جلوه های نمایشی ذهن و ضمیرتان می بندید و مانع از آزاد شدن نیروی شفابخش وجودتان می گردید.پس روح خود را از حقایق روشن و شاد سرشار سازید و به استقبال روشتایی عشق بروید.

هدف خود را در نظر بگیرید و واقعیت را ارزیابی نمایید.با پشتكار به هدفتان نایل خواهید شد.به مفهوم ایمان پی ببرید و بدانید ایمان جز اندیشه شما نیست و بنابراین هرچه می اندیشید همان را خلق می كنید.

هرگز به بیماری و بدبختی و درد و رنج نیندیشید كه به سراغتان خواهد آمد.بیشتر به فكر خوشبختی و تندرستی و شادی و امید باشید.افكار عالی و آرمان های والا را به سر راه دهید.از پستی بپرهیزید.

همیشه برای عزیزان خود دعا كنید.روح را آرام سازید و برای كسانی كه دوستشان دارید آرزوی سلامتی و نشاط كنید.

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، موفقیت، قدرت فكر، ژوزف مورفی، كتاب ها، كتاب، انرژی، مثبت، پیشرفت، بزرگان، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، مورفی،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :