تبلیغات
پرطرفدار - قدرت فكر(ژوزف مورفی)(3)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

دوشنبه 25 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

اگر خواست شما به نحوی برآورده شد نحوه رسیدن به آن یك روش علمی محسوب می گردد.زیرا هیچ چیز به خودی خود اتفاق نمی افتد.دنیای ما بر پایه قانون و نظم بنا شده است.

نیروی تفكر مثبت

برای عوض شدن و متحول گشتن باید از درون شروع كرد.برای اینكه بتوان درون را تصفیه و پاك كرد باید فكر را تقویت نمود و آن را پالایش كرد.در آن صورت است كه می توان به شكوفائی جان و روح رسید و به پختگی و رشد عاطفی دست یافت.

می توانید از خود سوال كنید آیا عكس العمل هایتان همواره ثابت و پایدار بوده است؟مقصود اینكه آدمی خوش بین یا بدبین بوده اید؟آیا به عشق و شادمانی گرایش دارید و یا زندگیتان را وقف غم وغصه خوردن و زانوی غم به بغل گرفتن ساخته اید؟

تمرین برای دگرگون ساختن دنیای درون

من همیشه آرام و متعادل و صبور هستم.آرامش آسمانی دل و جانم را تسخیر كرده است.خیر و خوشبختی مردم را می خواهم و می دانم كه عشق ترس را از دلم بیرون می كند.روحم از هر شك و تردیدی آزاد است و هیچ غمی در دل ندارم.چون  این كلمات از دلم بر می آید،به این علت هر فكر و احساس منفی را از سرم دور میكند.هیچ كینه ای از كسی در دل ندارم.دنیای درونم روشن و تابناك است.

تضادها و جبر حیات بر من هیچ تاثیری ندارد و از این به بعد آرام و شاد هستم.اگرترس و شك و دودلی و اندوه بر من هجوم آورد،با ایمان آنها را از سر دورمی كنم و به جای آنها خوبی و حقیقت و اندیشه و ایده های آسمانی می نشانم.

تمرین برای یافتن شریك زندگی

«این زندگی،زندگی تمام مردان و زنهای روی زمین است و من یقین دارم كه می توانم خود را در كنف كنف حمایت خداوند قرار دهم و از هم اكنون مطمئنم كه مردی پیدا خواهد شد كه مرا از صمیم قلب دوست بدارد و خوشبختی و آرامش برایم به همراه بیاورد و سایه اش بالای سرم باشد و به آرمانها و آرزوهایم احترام بگذارد.نه او قصد تربیت دوباره مرا داشته باشد و نهمن درصدد تادیب و تربیت او برآیم.این كارها هیچ ضرورتی ندارد،چون رابطه ما بر پایه عشق و آزادی و احترام متقابل قرار دارد.

من صفات و خصلتهایی كه دوست دارم شوهرم داشته باشد،به ذهن می سپارم و امیدوارم كه بتوانیم یكدیگر را درك كنیم و دوست داشته باشیم.همانطور كه من او را در درون خود می بینم و با او آشنا می شوم،مطمئنم كه در بیرون هم چنین اتفاقی خواهد افتاد و با چنین شخصی ملاقات خواهم كرد.قانون خلاقه روح چنین اقتضا می كند.این گفته ها صادقانه است و بنابراین اجابت خواهد شد.»

«من یقین دارم كه پروردگار لطف خود را شامل حالم می سازد و زنی را كه شایسته من باشد و مرا بفهمد در سر راهم قرار می دهد.اطمینان دارم كه آن زن را سرشار از عشق و محبت خواهم كرد و برای او زندگی شاد و آرامی فراهم خواهم كرد.

ایمان دارم كه زنی را  خواهم جست كه روحی پاك و نجیبی داشته باشد و واجد صفات بارزی باشد و هردو برای هم احترامی خاص قائل خواهیم شد و عشق و حقیقت در خانواده ای كه تشكیل خواهیم داد جریان خواهد یافت و من قبول خواهم كرد كه او زنی ایده آل برای من خواهد شد.»

وحدت عشق

مردی كه به زنش خیانت می كند در واقع از این عمل خود چه نتیجه ای می خواهد بگیرد؟از رفتار او چنین می توان فهمید كه برای همسرش قدر و ارزش و عشقی قائل نیست.پس چنین مردی كه در پی زنی دیگر می رود كمبود خویش را آشكار می سازد.مرد متاهلی كه سر در پی زنان دیگر می گذارد،این را باید بداند كه به هرحال ایده های منفی را وارد ذهن خود می سازد و موجب برخوردهای درونی خویش می گردد.جالب آنكه زنانی را هم كه گیر می آورد همچون باطن او و بازتابی از تصویرهای ذهنی و روحی خود او هستند.به این علت آدمهای نامتعادل و از هم گسیخته در تور او می افتند و مثل خود وی افرادی نوروتیك و روان پریش از كار در می آیند.

خداوند همسرانی را كه حقیقتا یكدیگر را دوست داشته باشند دوست می دارد و قلبهایشان را خانه خویش می كند و این اصل و پایه هر ازدواج است.كسی كه تن به ازدواج می دهد و همسر اختیار می كند موظف به انجام امور خطیری است كه از اجرای آنها نباید شانه خالی كند.نقاط مثبت اخلاقیات همسرتان و امتیازات روحی او را جمع بندی كنید و دقت خود را روی آنها متمركز نمائید و سعی كنید با دید منفی و بدبینانه مورد قضاوت قرار ندهید.آنگاه متوجه خواهید شد كه واجد چه مزایا و خصائلی است.به این ترتیب روز به روز پرده ابهامی را ه به دور زندگی خود تنیده بودید پاره خواهید كرد و به نكات روشنی دست خواهید یافت.

تمرین مخصوص برای همسران

عشق در قلبهای ما جربان دارد و زندگی ما را غرق در شادمانی و سرور می سازد.پروردگار حامی و هادی ماست و سخنانی كه با هم رد و بدل می كنیم شیرین و ملایم و روح نواز است و از تلخی در آنها نشانه ای نیست.نیروهای آسمانی در سلولهای پیكرمان ما را از تندرستی برخوردار می سازد و عقل و خرد جهانی،آرامش و اعتدال را به كانون خانواده مان می آورد.

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، كتاب ها، نیروی تخیل مثبت، قدرت فكر، انرژی، بزرگان، موفقیت، كتابها، كتاب، پیشرفت، مثبت، ژوزف مورفی، مورفی، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :