تبلیغات
پرطرفدار - نیروی تخیل مثبت(5)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

دوشنبه 25 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

برای خود غم و غصه درست نكنید

اشخاصی كه برای خود ناراحتی و گرفتاری درست می كنند،عمدتا افراد هراسانی هستند كه از یك موضوع ساده برای خویش مصیبتی می سازند ودر هر مساله ای جز شكست و نافرجامی و ناكامی نمی بینند.در واقع،اینان برای خود ناراحتی و گرفتاری و غم و غصه می آفرینند چرا كه هیچگاه نمی توانند به نتیجه ای برسند و از آن مهمتر فكر و ذهنشان دائما حول موضوعاتی دور می زند كه از حقیقت به دور است و تخیلی و موهوم می باشد.

هنگامی كه برای خود غم و تشویش موهومی درست می كنید در واقع دقت خویش را حول هدفی متمركز می سازید كه نمی تواند هدف حقیقی شما باشد و به جائی می رسید كه هرگز مایل نبوده اید در چنان نقطه و محلی قرار گرفته باشید.

در نتیجه زندگی سراسر تشویش و دلهره ای از بهر خود خلق می كنید كه چون دور باطلی ادامه می یابد و پایانی بر آن متصور نیست.از هم اكنون بكوشید كاری كنید كه مطابق میل و خواست و اراده تان باشد و گرنه دچار عواقب آن كه اضطراب و نگرانی و هراسهای بدون علت است خواهید شد.

می توان بر اضطرابها و تشویشها غلبه كرد

وقت خود را بكر كردن درباره اضطرابات و دلشوره های خود تلف نكنید.اصولا از تفكر منفی بپرهیزید...این را بدانید كه زیر فشار ناشی از تنش و تشویش دائم استعدادها و نیروهای روحی و نفسانی شخص كاهش می یابند.

اگر با مساله ای لاینحل و پیچیده مواجه شده اید و چنین می پندارید كه به آسانی قادر نیستید از این بن بست بیرون آئید بهترین روش این است كه به جای عصبی شدن و خود را باختن و سر به دیوار كوفتن بر اعصاب خود مسلط شوید و سعی كنید این مشكل را به فراموشی بسپارید و به چیزی خوشایند و شادی بخش بیندیشید تا از حالت تنشی كه گرفتارش شده اید خلاص شوید.

این امر موجب می شود تا با فكری باز به استقبال مشكلی كه گریبانگیرش شده اید بروید و آماده قبول راه حلی جدید بشوید.بهترین روش معقول مسلط شدن بر مشكلات و مهار كردن آن است،در غیر اینصورت در این درگیری رچار شكست خواهید شد.

اگر قصد دارید از حالت تنش و عصبیتی كه دچارش گشته اید رهائی پیدا كنید،بهترین راه دور شدن از موقعیت و خارج شدن از خانه و قدم زدن و با خود تنها ماندن است.

مراحل مختلف برای سركوب اضطراب و دلواپسی

مرحله اول : به محض بیدار شدن رو به سوی خدا آورید و به خاطر بسپارید كه اوست كه حامی و پشتیبان شماست.آنگاه جسم خود را آرام سازید و به خود اعتماد به نفس ببخشید.

مرحله دوم: از صمیم قلب شكر نعمتی را به جای آورید كه شما را زنده و سرحال نگه داشته و چشمانتان را یكبار دیگر به روی دنیا گشوده.به خود بگویید كه روزی سرشار از شادی و خوشی و آرامش و موفقیت انتظارتان را می كشد.

مرحله سوم: با اعتقاد كامل این كلمات را ادا كنید« من به لطف خدا ایمان دارم و می دانم كه در تمام لحظات این روز حامی و نگهدارنده من خواهد بود.من آرام و متعادل هستم.»

این سه مرحله را به صورت عادت درآورید.

كلید سعادت

اگر بتوان در همه احوال حق شناس و شكرگزار بود،درهای معجزه به روی انسان گرفتار همواره باز خواهد ماند.هركس می تواند از خداوند بخواهد كه درهای نعمت و بركت و رفاه و خوشبختی و آسایش خود را به رویش بگشاید.اگر سخنان خود را با ایمان به زبان بیاورید،بیگمان در ضمیر باطن نقش خواهد بست و نیروی خلاقه وجود خواسته هایتان را محقق خواهد كرد.

سعی كنید افكار والا و آسمانی را به سر خود راه دهید و خیر مردم را بخواهید و روابط خود را با اطرافیان و نزدیكان و همكاران با چنین اندیشه هایی تركیب كنید و كینه و نفرت را از قلب بزدائید.در این صورت است كه خواهید توانست در دلها نفوذ كنید و دیگران را وادار سازید تا برایتان احترامی بسزا قائل شوند و خود به این ترتیب به آرامش و تعادل و خوشبختی و تندرستی و نشاط خواهید رسید.افكار آسمانی هرگونه فكر سیاه و مخرب را ذهن تان تار و مار خواهد كرد.

نوع مطلب : ژوزف مورفی، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی، روان شناسی، موفقیت، انرژی، كتاب ها، كتاب، نیروی تخیل مثبت، بزرگان، پیشرفت، ژوزف مورفی، مورفی، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، كتابها،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :