تبلیغات
پرطرفدار - 21 اصل مطلقا شكست ناپذیر مذاكره(2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

پنجشنبه 31 شهریور 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

4. اصل حداقل تلاش

انسان همیشه می خواهد با حداقل تلاش ممكن به چیزهایی كه می خواهد برسد.

اولین نتیجه این اصل :

اگر برای رسیدن به یك هدف راه آسان تری در دسترس باشد،شما نمی توانید به طور خودآگاه راه سخت تری را انتخاب كنید.

دومین نتیجه این اصل:

تمام انسان ها به طور ذاتی تنبل هستندچون برای رسیدن به چیزهایی كه می خواهند راهی را انتخاب می كنند كه با حداقل مقاومت روبرو شوند.

شما چطور می توانید پیشنهادهای خود را به شكلی مطرح كنید كه مشتری ها مطمئن شوند كه محصولات یا خدمات شما آسان ترین راه برای رسیدن به منافعی است كه به آنها پیشنهاد می كنید؟

چه محصولات یا خدمات جدیدی را می توانید ارائه كنیدكه به مشتری هایتان كمك كند سریع تر و آسان تر به چیزهایی كه می خواهند برسند؟

چطور می توانید زندگی خودتان را دوباره طوری سازمان دهی كنید كه با تلاش كمتر به هدف هایتان برسید؟

5. اصل حداكثر استفاده

انسان همیشه می خواهد در مقابل حداقل وقت یا پولی كه هزینه می كند حداكثر استفاده را ببرد.

اولین نتیجه این اصل:

اگر در شرایط یكسان حق انتخاب كمتر و بیشتر را به شما بدهند،همیشه بیشتر را انتخاب می كنید تا از موقعیت حداكثر استفاده را ببرید.

دومین نتیجه این اصل:

تمایل به بیشتر داشتن،بی اختیار و غریزی است و تمام نیازها،خواسته ها و آرزوهای انسان را در بر می گیرد.تمام تصمیماتی كه در زمینه خرید و فروش گرفته می شود و تمام مذاكرات بر پایه اصل حداكثر استفاده انجام می گیرد.مدام به این فكر كنید كه چطور هر روز می توانید كیفیت كارتان را بالا ببرید تا بتوانید بیشترین ارزش را برای شركت تان داشته باشید.

مشتری های شما همیشه در هر تصمیمی كه برای خرید می گیرند به دنبال حداكثر استفاده هستند.آنها پس از بررسی همه جوانب،برای خرید به جایی می روند كه فكر می كنند آنجا بهترین معمله را انجام می دهند.چگونه می توانید در چشم مشتری ها،ارزش معمله با شركت تان را بالا ببرید؟

6. اصل تعجیل

مردم طوری عمل می كنند كه چیزهایی را كه می خواهند بیشتر ،سریع تر و آسان تر به دست آورند و به پیامدهای فرعی این كار توجهی ندارند.

اولین نتیجه این اصل:

مردم در هر كاری كه انجام می دهند به طور ذاتی تنبل و حریص هستند.این اصل را اصل حداقل استقامت می نامند.

كسب و كار خودتان را بررسی گنید.محصولات و خدمات شركت و همینطور فعالیت های بازاریابی و فروش تان را بررسی كنید.روش مذاكره تان را چگونه باید تغییر دهید تا با روش خرید واقعی مشتری ها مطابقت داشته باشد؟چطور می توانید پیشنهادهای قیمت را سریع تر و آسان تر به اطلاع مشتریان برسانید؟چطور می توانید خدمات یا تولیدات شركت را با قیمت های پایین تری به مشتری ها عرضه كنید؟

7.اصل آینده نگری

هدف از مذاكره رسیدن به توافقی است كه نیازهای هردو طرف را برآورده كند و به آنها انگیزه بدهد تا براساس توافق های خود عمل كنندو در آینده نیز با یكدیگر مذاكرات بیشتری داشته باشند.

ببینید از چه راه هایی می توانید توافق نهایی را طوری تنظیم كنید كه برای طرف مقابل بیشتر قابل قبول باشد.به این فكر كنید كه شرایط نهایی مذاكره امروزتان را با طرف مقابل پایه و اساس مذاكرات فردایتان با همین مشتری قرار دهید.چطور می توانید بدون فدا كردن آنچه كه در معامله برای شما مهم است شرایط بهتری به طرف مقابل پیشنهاد كنید؟

8.اصل برنده شدن هردو طرف یا معامله نكردن

مذاكره وقتی موفق است كه هر دوطرف از نتیجه آن راضی باشند و هردو احساس كنند برنده شده اند.در غیر اینصورت بهتر است اصلا معامله ای صورت نگیرد.

اینكه مصمم باشید فقط توافقی را بپذیرید كه هردوطرف از آن راضی باشند،به این معنی نیست كه مجبورید هر توافقی را كه به نظرتان بهترین نیست بپذیرید.فعالانه به دنبال راه سومی بگردید كه ضروری ترین خواسته های هردوطرف را برآورده كند.در دادن پیشنهادهایی كه بیشترین خواسته شما و طرف مقابلتان را برآورده كند خلاقیت داشته باشید.

هر موقعیت ناخوشایندی را كه امروز در آن قرار دارید به دقت بررسی كنید.چطور می توانید شرایط را طوری دوباره بازسازی كنید كه طرف مقابل با برآورده شدن بیشترین خواسته های شما به بیشترین خواسته های خودش هم برسد؟

 

نوع مطلب : برایان تریسی، موفقیت، 
برچسب ها : موفقیت، برایان تریسی، مذاكره، درآمد، معامله، شكست ناپذیر، اصل، بهترین ها،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :