تبلیغات
پرطرفدار - قدرت اسطوره(جوزف كمبل)(3)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

پنجشنبه 28 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

كسی كه فكر می كند حقیقت غایی را دریافته است،در گمراهی است.شعر به كرات نقل شده ای در سانسكریت وجود دارد كه در تائوته چینگ چینی نیز آمده است : « كسی كه فكر می كند می داند،نمی داند.كسی كه می داند نمی داند،می داند.یزرا در این بافت، دانستن، ندانستن است. و ندانستن،دانستن.»

راما كریشنا زمانی گفته است اگر همه چیزهایی كه به آن فكر می كنید گناهان شما باشد،پس شما گناهكارید.هنگامی كه این مطلب را می خواندم،به دوران نوجوانی خود فكر می كردم كه هر یكشنبه برای اعتراف به كلیسا می رفتم، و بر همه گناهان كوچكی كه طی آن هفته مرتكب شده بودم متمركز می شدم.

اكنون فكر می كنم باید به كلیسا رفت و گفت :« به من بركت بده پدر، زیرا من بزرگ بود ه ام، اینها كارهای خوبی است كه در این هفته انجام داده ام.» برداشتی مثبت از خودتان داشته باشید،نه منفی.

دین به این منظور طراحی شده است كه پدیده ی فوق العاده پیچیده ای را كه انسان نامیده می شود،به بلوغ هدایت كند.یعنی او را به موجودی خود_انگیزنده و خود _ عمل كننده تبدیل كند.اما فكر گناه،شما را در سراسر زندگی تان در موقعیتی پست قرار خواهد داد.

زمانی شاهد سخنرانی یك فیلسوف كهنسال و حیرت انگیز به نام دكتر د.ت.سوزوكی بودم.وی در حالی كه دستانش را به آرامی به دو طرف بدنش می مالید بر پا ایستاد و گفت :« خداوند علیه انسان.انسان علیه خداوند.خداوند علیه طبیعت_ دین بسیار مسخره ای است!»

باید به زندگی بله بگویید و آن را همین گونه كه هست باشكوه ببینید، زیرا یقینا این شیوه ای است كه خداوند اراده كرده است.جاودانگی چیزی نیست كه بعدا می آید.جاودانگی حتی یك زمان طولانی نیست.جاودانگی با زمان ارتباطی ندارد.

جاودانگی بعدی از اینجا و اكنون است كه در آن همه ی اندیشه های دنیوی قطع می شوند.اگر آن را در اینجا به دست نیاورید،هیچ كجا به  دست نخواهید آورد.مسئله بهشت آن است كه در آنجا چنان وقت خوشی خواهید كه دیگر به جاودانگی فكر هم نخواهید كرد.این شادی بی پایان را فقط در رویای سعادت آمیز خداوند خواهید داشت.اما تجربه ی جاودانگی در اینجا و اكنون، در همه ی چیزها، خواه خیر باشد یا شر،كاركرد زندگی است.

ووردز وورث شاعر می گوید :

ولادت ما چیزی جز خواب و فراموشی نیست

روحی كه با ما بر می خیزد،ستاره ی زندگی ما

آیا در جایی دیگر ماواء  داشته

و از راهی دور آمده است؟

 

نوع مطلب : جوزف كمبل، موفقیت، 
برچسب ها : قدرت اسطوره، جوزف كمبل، روانشناسی موفقیت، انرژی مثبت، كتابهای موفقیت، ژوزف كمبل، كمبل، ذهن مثبت، تفكر مثبت،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :