تبلیغات
پرطرفدار - قدرت اسطوره(جوزف كمبل)(4)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

شنبه 30 مهر 1390 :: نویسنده : میترا علیزاده

چنانچه وجد خود را دنبال كنید،خود را در مسیری انداخته اید كه همواره وجود داشته و در انتظار شما بوده است، و آن نوعی از زندگی كه باید بگذرانید همان است كه می گذرانید.هر كجا كه هستید_ اگر وجد خود را دنبال می كنید، از این تازگی و حضور زندگی در درون خویش همواره لذت خواهید برد.

داشتن یك مكان مقدس به چه معنا است؟

امروزه چنین چیزی برای همه یك ضرورت است.باید اتاق، یا ساعت یا روز معینی داشته باشید كه در آن ندانید مطالب روزنامه های صبح چه بوده است، دوستانتان چه كسانی هستند،به چه كسانی بدهكارید، چه كسانی به شما بدهكارند.این مكانی است كه می توانید آنچه را كه هستید و میتوانید باشید تجربه كنید و به منصه ی ظهور برسانید.این مكان پختگی خلاق است.شاید در آغاز در این مكان اتفاقی نیفتد.اما اگر مكان مقدسی داشته باشید و از ان استفاده كنید، سرانجام چیزیاتفاق خواهد افتاد.

زندگی ما چنان اقتصادی و عملی شده است كه همان طور كه بزرگ می شوید،انتظارات لحظه ای از شما چندان زیاد است كه به سختی می دانید در كدام جهنم زندگی می كنید، یا چه قصدی بر زندگی شما مترتب است.همواره در حال انجام كاری هستید كه از شما خواسته می شود.پس سعادت شما كجا است؟

باید سعی كنید آن را بیابید.ضبط صوت را روشن كنید و موزیكی را كه واقعا دوست دارید بگذارید، حتی اگر موزیكی احساساتی باشد كه كسی به آن احترام نمی گذارد.یا كتابی را كه دوست دارید بردارید و بخوانید.در مكان مقدستان آن حس« تو »را پیدا كنید كه مردمان گذشته در كل جهانی كه در آن می زیستند تجربه می كردند.

در یك اتاق بنشینید و بخوانید و بخوانید و بخوانید.و كتاب های درستی را بخوانید كه افراد درست نوشته اند.ذهنتان وارد آن سطح می شود، و همواره و جدی دلپسند و ملایم خواهید داشت كه به آرامی می سوزد و گرما می بخشد.این درك از زندگی می تواند دركی دایمی در سراسر زندگی شما باشد.هنگامی كه با نویسنده ای برخورد می كنید  كه واقعا شما را مجذوب می كند، هرچه او نوشته است بخوانید.نگویید، اوه، می خواهم بدانم فلان و بیسار چه كرده اند_ و اصلا نگران فهرست كتاب های پرفروش نباشید.

فقط آنچه را كه یك نویسنده به شما می دهد بخوانید.سپس می توانید هرآنچه را كه او خوانده است بخوانید.و دریچه ی جهان در انطباق با دیدگاهی ممعین به روی شما گشوده می شود.اما هنگامی كه از یك نویسنده به نویسنده دیگر میروید، باید بتوانید تاریخی را به ما بگویید كه هریك از آنها فلان شعر و بهمان شعر را تصنیف كرده اند،اما به شما چیزی نگفته اند.

نوع مطلب :
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، انرژی مثبت، ژوزف كمبل، جوزف كمبل، كمبپل، قدرت اسطوره، تفكر مثبت، كتابهای موفقیت، كتاب های موفقیت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، روان شناسی موفقیت،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :