تبلیغات
پرطرفدار - بازی زندگی و راه این بازی از فلورانس اسكاول شین (1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

1. بازی زندگی و راه این بازی :

آنچه آدمی بكارد همان را درو خواهد كرد. یعنی هرآنچه از آدمی در سخن یا عمل آشكار شود یا بروز كند به خود او باز خواهد گشت، و هرچه بدهد باز خواهد گرفت.

اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد.و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد كند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب كند به او حقه خواهند زد.هر آنچه آدمی در خیال خود تصور كند دیر یا زود در زندگی اش نمایان می شود.

برای پیروزی در بازی زندگی باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم.كسی كه به قوه ی تخیل خود آموخته باشد كه تنها نیكی را تصور كند و ببیند، خواهد توانست به همه ی مرادهای بحق دلش_ خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و خواه بیان كامل نفس، و یا هر آرمان بزرگ دیگر_ برسد.

ذهن سه بخش دارد: نیمه هشیار، هشیار و  هشیاری برتر.ذهن نیمه هشیار، چون بخار یا برق، قدرت مطلق است و بدون مسیر و جهت.هر فرمانی به آن بدهند همان را انجام می دهد، و توان فهم و استنباط ندارد.هر آنچه آدمی عمیقا احساس یا به روشنی مجسم كند بر ذهن نیمه هشیار اثر می گذارد، و مو به مو در صحنه ی زندگی ظاهر می شود.

 

ذهن هشیار را ذهن نفسانی یا فانی خوانده اند.

ذهن هشیار، ذهن بشری است و زندگی را به همان شكلی كه به نظر می رسد می بیند.ذهن هشیار، مرگ و بلا و بیماری و فقر و تنگنا را مشاهده می كند و بر ذهن نیمه هشیار اثر می گذارد.

هشیاری برتر یعنی آن ذهن الهی كه درون هر انسان است، و قلمرو آرمانهای عالی و عرصه ی طرح الهی.زیرا هرانسانی صاحب طرحی الهی است كه افلاطون آن را « الگوی كامل» خوانده است.

جایی هست كه جزتو هیچ كس نمی تواند آن را پر كند.كاری هست كه جز تو هیچ كس قادر به انجامش نیست.

این طرح در هشیاری برتر انسان دارای تصویری است در نهایت كمال كه معمولا به صورت آرمانی دست نیافتنی یا آرزویی چنان رویایی كه محال است برآورده شود، در ذهن هشیار جلوه می كند.همانا این تقدیر(یا غایت) راستین آدمی كه از جانب خرد لایتناهی درون خود بر او جلوه كرده است.اما بسیاری از مردم، بی خبر از غایات یا تقدیر راستین خود، برای چیزها و اوضاعی می كوشند كه از آن آنها نیست_ و اگر به دست آیند_ جز شكست و ناخشنودی حاصلی به بار نخواهند آورد.

عیسی مسیح به ما آموخت كه در بازی زندگی، كلام نقشی تعیین كننده دارد.« از سخنان خود عادل شمرده خواهی شد و از سخنهای تو بر تو حكم خواهد شد.»

چه بسیارند كسانی كه با كلام كاهلانه ی خود، به زندگیشان مصیبت فراخوانده اند.

«از شهود پیروی كن ! به دلت افتاده كه چكار كنی یا كجا بروی؟» شهود یعنی الهام یا در یافت هدایت مستقیم از باطن.شهود، راهنمای لغزش ناپذیر انسان است.هرگز از آنچه به دلت می افتد سرپیچی نكن ! وفور نعمت همواره بر سر راه انسان است.اما از طریق آرزو، ایمان، یا كلام به زبان آمده، می تواندنمایان شود.عیسی مسیح آشكارا گفته است كه نخستین حركت را انسان باید انجام دهد.

« بخواهید كه به شما داده خواهد شد.بطلبید كه خواهید یافت.بكوبید كه برای شما باز كرده خواهد شد.»(انجیل متی: 7:7)

در كتاب مقدس میخوانیم : « هركه خواند دریافت كند.»

نوع مطلب : فلورانس اسكاول شین، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، فلورانس اسكاول شین، اسكاول شین، چهار اثر، بازی زندگی و راه این بازی، كتاب های موفقیت، انرژی مثبت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :