تبلیغات
پرطرفدار - بازی زندگی و راه این بازی از فلورانس اسكاول شین (2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

خرد لایتناهی(خدا) همواره آماده است كه كوچكترین یا بزرگترین آرزوی انسان را برآورد.هر آرزویی_ خواه به زبان آمده . خواه نهفته در دل_ یك استدعا است و چه بسیار، همه ی ما از برآورده شدن ناگهانی آرزویی حیرت كرده ایم.

جز تردید و هراس هیچ چیز نمیتواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مراد دلش فاصله ایجاد كند.به محض اینكه آدمی بتواند بی هیچ دلهره ای آرزو كند، هر آرزویی بی درنگ برآورده خواهد شد.ترس تنها دشمن آدمی است_ ترس از تنگدستی، ترس از شكست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن_ و احساس ناایمنی برای هر مسئله.باید ایمان را جانشین ترس كنیم.زیرا ترس ایمان وارونه است.ترس یعنی ایمان به شر، به جای ایمان به خیر.

هدف بازی زندگی این است كه آدمی به روشنی خیرو صلاح خود را ببیند، و هرچه تصویر شر را از ذهن بزداید.برای رسیدن به این هدف باید با مشاهده ی خیر و نیكی بر ذهن نیمه هشیار اثر گذارد.

چرا نگران باشیم؟ شاید هرگز پیش نیاید !

با صدایی رسا و محكم ، و با اعتقادی راسخ این عبارت را تكرار كنید:

« اكنون به یمن كلامی كه بر زبان می آورم، هر صفحه ی غیر حقیقی را در ذهن نیمه هشیارم می شكنم و نابود و می كنم.آنها زاییده ی خیالات بیهوده ی خودم هستند و در واقع وجود ندارند.اكنون به بركت خدایی كه در دل من است، صفحات عالی و كامل خودم را می سازم.صفحات سلامت و ثروت و محبت و بیان كامل نفس.این است عرصه ی زندگی و غایت بازی.

مرگ و زندگی در قدرت زبان است.

قانون توانگری:

خدا روزی رسان آدمی است.و انسان با كلامی كه بر زبان می آورد می تواند هر آنچه را كه حق الهی او است به عینیت و تملك درآورد. هرچند باید به كلامی كه بر زبان می آورد ایمان كامل داشته باشد.

آنچه در عبادت می طلبید یقین بدانید كه آن را یافته اید و به شما  عطا خواهد شد.و باید چنان رفتار كنید كه گویی پیشاپیش آن را ستانده اید.تو در پناه خدایی و خدا هرگز دیرنمی كند.

اگر كسی موفقیت بطلبد اما اوضاع را برای شكست آماده كند، دچار همان وضعی خواهد شد كه برای آن تدارك دیده است.درست هنگامی كه انسان كوچكترین نشانه ای از آنچه طلبیده است نمی بیند باید برای آن تدارك ببیند.

برای هر تقاضا، عرضه ای هست و آن كس كه با خدا است در موضع قدرت ایستاده است.اندیشه های منفی آكنده از تردیدها و ترسها، از ذهن نیمه هشیار سر برمی كشند.اینها « لشكر بیگانگان » هستند كه باید تارو مار شوند.اكنون در می یابیم كه چرا معمولا پیش از سحر، این قدر تاریك است.

اغلب پیش از موفقیتی بزرگ اندیشه های عذاب دهنده می آیند.«پیش از انكه بخوانند پاسخ خواهم داد.» پس هر موهبت عالی و دلخواهی پیشاپیش در انتظار انسان است، بادا كه آدمی آن را باز شناسد.انسان تنها آن چیزی را به دست می آورد كه خود را در حال ستاندن آن ببیند.

هر كار و هر توفیق بزرگ با چشم برنداشتن از آن تصویر به وقوع می پیوندد. و معمولا درست پیش از كامیابی عظیم، دلسردی و شكست ظاهری از راه می رسد.انسان همواره باید به غایت سفر خود چشم بدوزد و چنین بطلبد كه آنچه پیشاپیش ستانده به صحنه درآید.حال خواسته اش سلامت كامل باشد، خواه محبت، خواه نعمت، خواه خانه، خواه دوستان، و یا بیان كامل نفس.

خدا به زمان احتیاج ندارد و هرگز دیر نمی كنید. ضمنا برای كسی كه با خدا است همه چیز میسر است.آدمی به مسائل خود بیش از اندازه نزدیك می شود و از این رو تردید می كند و می ترسد.

نوع مطلب : فلورانس اسكاول شین، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، چهار اثر فلورانس اسكاول شین، اسكاول شین، انرژی مثبت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، كتاب های موفقیت،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :