تبلیغات
پرطرفدار - خوب چون زندگی، شاداب چون طبیعت از اندرو متیوس(1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

هنگامی زندگی عوض می شود كه ما خود عوض شویم.

استفاده از فرصت های مناسب و درست یكی از اركان موفقیت شخص در زندگی محسوب می شود.زندگی در حال تغییر و تحول است و اگر خود انسان متحول شود حیات و هستی خویش را عوض خواهد كرد.در هر موضعی كه قرار دارید، اگر قصد رفتن و رسیدن به جایی دارید، مطمئن باشید كه توقف و درجا زدن جایز نیست، با اندكی تلاش می توانید پیش بر.ید و به هدف خود برسید.

اغلب ما آینه رفتار والدین خود می گردیم و بی آنكه خود متوجه بشویم اخلاق و كردار ایشان را كسب می كنیم و بكار می بندیم.

ما نباید هرگز خود را اسیر و برده طرحهای زندگیمان سازیم.طرحها و عادات كهنه و منفی ممكن است چسبنده و جدانشدنی از ما به نظر برسند ولی شكست ناپذیر نیستند.همواره افكار مثبت را وارد ذهن سازید و به عبارت روشن تر درباره خود و شرایط و موقعیتهای زندگی خود مثبت فكر كنید.درباره خویش با لحنی مثبت و امید بخش صحبت كنید و زندگی خود را آن گونه كه آرزو دارید، سامان دهید.در آن صورت شاهد آفرینش و ایجاد طرحها و عادات تازه و نوینی خواهید شد.

به گفته های آموزنده گوش فرا دهید و كتابهایی را مطالعه كنید كه رمز موفقیت و امید را بیاموزند.حالات و رفتار منفی را از خود دور كنیدو با افرادی رفت و آمد و معاشرت نمائید كه بتوانید چیزی از ایشان یاد بگیرید.طرح ها و نقشه های زندگیتان را از نو ترسیم كنید.

آیا تا به حال متوجه شده اید كه اگر حال و هوای خوشی داشته باشید، دیگران هم به نظر خوب و مهربان می رسند؟ آیا این طرز عوض شدن مردم عجیب نمی نماید؟

دنیا بازتاب فكر ماست.هنگامی كه از خودمان بدمان می آید، از مردم هم دلخور می شویم و از آنها هم نفرت پیدا می كنیم.زمانی كه از خود به عنوان یك موجود انسانی خوشمان می آید، رنگ زندگی در نظرمان عوض می شود و روشن تر و شادتر می گردد.ما چیزی نیستیم جز باور و اعتقادمان.

نخستین گامی كه برای اصلاح رفتار و طرز تلقی و برداشت خود بر میداریم، این است كه نحوه اندیشیدن خویش را و روش صحبت و گفت و گو درباره خود را عوض كنیم.تا هنگامی كه تصویر یك انسان ورشكسته را از خود می سازید، جز ورشكستگی و فقر نصیبی نخواهید برد.

این خود ما هستیم كه بر حسب ارزش و اعتباری كه برای خویش قائل هستیم تصمیم می گیریم و سهم و بهره خود را از شادی هستی بدین نحو مقدر و معین می سازیم.

كسی كه واقعا و بگونه ای سالم خود را دوست دارد از حب ذات معتدلانه ای برخوردار است برای هر كاری كه انجام می دهد نیازی به توضیح نمی یابد و برای ساده ترین اعمال خود : مثلا رفتن به تعتیلات، خوابیدن، خرید كفش و غیره به عذر و بهانه متوسل نمی شود، از آن رو كه از اعتماد به نفس كاملی برخوردار است، رفتار و كردار خود را با اعتدال انجام می دهد و بیم و پروائی از عملی كه مرتكب می شود، نخواهد داشت.

مردم به همان گونه با ما رفتار می كنند كه ما با خود رفتار می كنیم.این را هم از یاد نبریم كه اطرافیان و آشنایان در همان برخورد اول متوجه می شوند كه آیا ما برای خود احترامی قائل هستیم یا نه.آنگاه آنها هم ناچار عكس العمل مناسبی نشان خواهند داد و احترام لازم را مبذول خواهند داشت.

نوع مطلب : اندرو متیوس(ماتیوز)، موفقیت، 
برچسب ها : اندرو متیوس، اندرو ماتیوز، روانشناسی موفقیت، انرژی مثبت، كتاب های موفقیت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، خوب چون زندگی، شاد زیستن،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :