تبلیغات
پرطرفدار - خوب چون زندگی، شاداب چون طبیعت از اندرو متیوس(2)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

همیشه با لحنی خوب و خوش درباره خود حرف بزنید _ اگر حرف خوبی برای گفتن ندارید، بهتر آن است كه دهانتان را بسته نگاه دارید و خموش بمانید!

با آدمهای خوب و خوش بین و امیدوار معاشرت و حشر و نشر داشته باشید.همیشه در ذهن خود تصویری كه می خواهید باشید( نه آن كه هستید) از خویش بسازید.حتما موفق خواهید شد.

هر فكری كه به سر راه می دهید شیمی بدنتان را در دم تحت تاثیر قرار خواهد داد.فقط این را باید بدانید كه سلامتی جسم بستگی مستقیم به سلامتی روح و فكر دارد.برای اینكه سالم و سرحال و شاداب باشیم، بایستی احساسات و افكار مثبت را به سر راه دهیم و سخنانی را كه به زبان می رانیم، سرشار از امید و موفقیت باشد. مهم تر از همه آنكه ما باید خود را « سزاوار و شایسته» تندرستی و حق خویش بدانیم.

اگر كار و شغل مناسبی نداریم و یا زندگی _ آنگونه كه دلمان می خواهد _ بر وفق مراد نیست، دائما این فكر آزارمان می دهد: كاشكی اینجا نبودم.

از آن رو كه بدن، برده روح است، جسم ما رفته رفته می خواهد خود را از قالبی كه آن را احاطه كرده است خارج سازد و به نقطه ای دیگر برود شاید كه خوشبختی و آرامش را در آنجا باز بیابد. و این نخستین گامی است كه شخص به سوی ناخوشی بر می دارد و طبعا راه حل آن به عدم منتهی می شود.

این حق شماست كه هر صبح كه از خواب بر می خیزید با روحیه ای شاد و خوش از بستر بیرون آئید و در حالی كه چشم كه در چشم زندگی دوخته اید، نفسی عمیق بكشید و بگوئید: آماده هستم تا وارد میدان زندگی شوم.

مردم را باید همان طور كه هستند قبول كرد و بی آنكه آنها را مورد قضاوت قرار داد، با خلوص نیت آنچه را عرضه می دارند، پذیرفت.در ضمن می توان این پیام را به ذهن سپرد: 

اجازه ندهید كه دیگران قدر و ارزش شما را دست كم بگیرند.

می گویند نفس انسانی خوپذیر است: اگر با افرادی كه عادت به نق زدن و ایراد گرفتن دارند معاشرت و حشر و نشر داشته باشیم، بعد از مدتی بی آنكه خود متوجه شویم ما هم خلق و خوی آنها را پیدا خواهیم كرد. حال به سراغ آدمهای شاد و امیدوار می رویم و با آنها رفت و آمد و دوستی و مجالست می كنیم، پس از مدتی بی اختیار شاد و با نشاط خواهیم شد.با اشخاص شلوغ می جوشیم رنگ آنها را به خود می گیریم و زندگیمان درهم و برهم و آشفته می شود.افراد با احساس و عاطفی ما را تحت تاثیر قرار می دهند و یا ماجراجوها ما را هم با خود به ماجراها می كشانند و آدمهای خوشبخت ما را ناخواسته در خوشبختی خویش سهیم می سازند.

از تمام اینها چنین بر می آید كه ما باید تصمیم بگیریم كه از زندگی چه می خواهیم و چه توقعی داریم و سپس همدم و شریك و همنشین خود را انتخاب كنیم.زندگی همین است!

اگر واقعا قصد دارید زندگی خود را عوض كنید، بطور جدی درباره محیط خود به داوری بنشینید.بهترین كاری كه می توانید برای فقرا انجام دهید، این است كه خودتان جزو آنها نباشید.

رفاه و سعادت آدمی بستگی به نحوه تفكر خود وی دارد.سیستم باور و اندیشه شخص جایگاه او را در زندگی مشخص می كند و این دیگر به خود صاحب این طرز فكر مربوط می شود كه چگونه بیندیشد و چگونه فكر خود را تعلیم دهد.آنچه در زندگی بدست می آورید حاصل فكر و اندیشه شماست.اگر حقیرانه فكر كنید، حقیر و فقیر خواهید ماند.اگر افكار غنی و باروری داشته باشید از ثمرات آن بهره مند خواهید شد و اثرات آن را شاهد خواهید گشت.

دائما این را به خود تلقین كنید كه استحقاق كامیاب شدن و موفق بودن را دارید.پدر و مادر خود را هرگز ملامت و سرزنش نكنید.آب و هوا، اقتصاد مملكت، سیستم حكومتی، شغل و مقام و تحصیلات و مادرزن شما هیچ دخالتی در ابراز عرضه و لیاقت شما نخواهند داشت، خود بهتر می دانید چگونه می توان در شاهراه پیشرفت و موفقیت پیشروی كرد.

نوع مطلب : اندرو متیوس(ماتیوز)، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، اندرو متیوس، اندرو ماتیوز، انرژی مثبت، زندگی بهتر، زندگی ایده آل، شاد زیستن، كتاب های موفقیت،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :