تبلیغات
پرطرفدار - خوب چون زندگی، شاداب چون طبیعت از اندرو متیوس(3)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

در زمان حال زندگی كنید

زمان حال بزرگترین دستاورد زندگی ماست.نیروی آرامش روح و قدرت اجرائی اعمال و رفتارها برای رسیدن به هدفهایی كه پیش رو داریم، مشخص كننده این موضوع است كه ما تا چه اندازه از امكان زندگی در حال حاضر برخوردار هستیم.بی آنكه اعتنایی به آنچه دیروز اتفاق افتاده و آنچه فردا روی میدهد، داشته باشیم و برای آن اهمیت قایل شویم باید بدانیم كه، شكل زندگی ما در زمان حال ساخته می شود.از این دیدگاه، كلید خوشبختی و شادگونه زیستن و خرسندی و رضایت ما از زندگی در اختیارمان قرار می گیرد و به عبارت بهتر می توانیم به نحو احسن نیروی تفكر خود را در همین لحظه از زندگی كه بدان نام زمان حال داده ایم، متمركز سازیم.

زندگی كردن در زمان حال اهمیت دارد.چه كسی به ما تضمین داده كه لحظه ای بعد و یا تا فردا زنده خواهیم بود.پس مهم آن است كه دم را دریابید.

هنگامی كه ما در زمان حال زندگی می كنیم، حداقل كاری كه انجام می دهیم ترس را از فكر و جان خود می زدائیم.در واقع ترسهای موهوم زائیده خیالهایی است كه ما درباره آنیه خویش و حوادث و اتفاقاتی كه ممكن است در زندگیمان پیش آید، پیدا می كنیم.این برداشت فكری چنان فلج كننده می شود كه ما را از هر عمل سازنده و مفید و مثبت باز می دارد.

بهترین كار این است كه دست روی دست نگذاریم تا ببینیم چه پیش می آید، بلكه باید وضع روحی خود را با كار كردن و خود را با مشغول داشتن و به مقابله مشكلات رفتن، بهبود بخشیم، بالاخره باید كاری كرد! آری باید كاری كرد!

مثلا به یك دوست قدیمی تلفن بزنید و احوالش را بپرسید و یا دوست تازه ای بگیرید.به یك باشگاه ورزشی بروید و بچه هایتان را به پارك ببرید و یا به همسایه تان در كار باغبانی كمك كنید و ...

دم یا همین لحظه ای كه در اختیار داریم، تنها چیزی یا تنها زمانی است كه به ما داده شده است.با این لحظه یا با این زمان می توانی كاری صورت دهید.

مارك تواین نویسنده معروف تعریف میكند: چنانكه برای هر انسانی پیش می آید، اتفاق وحشتناكی در زندگیش روی داده بود.آیا واقعا چنین امری اتفاق افتاده بود؟ این بینش و طرز تفكر ماست كه می تواند دوزخی در ذهن ما به وجود آورد و این خود ما هستیم كه چه برداشتی درباره آن داشته باشیم و اینكه با چه نگاهی به آن بنگریم و تازه در پایان متوجه می شویم كه موضوع آنقدرها هم كه می پنداشتیم،مهم نبوده است.

سرشته زندگیت را بدست گیر و در زمان حال زندگی كن و نفست را در سینه حبس كن تا ببینی چه اتفاقی می افتد.در هر فرصتی كه بدست می آورید وارد میدان زندگی بشوید و از هر فرصتی  كه بدست می آورید، استفاده كنید.هنگامی كه با بیقراری منتظرید حادثه ای برایتان روی دهد، سرتان را به كار دیگری گرم كنید و خود را با كار تازه ای مشغول نمائید.

داشتن روحیه گذشت سبب می شود كه ما خلقا شاد و راحت باشیم و اطرافیان و نزدیكان و آشنایان خود را با چوب ملامت از خویش نرانیم.ملامت كردن دیگران ما را به هیچ جایی نمی رساند.گذشته گذشته است و اتفاقی است كه افتاده و كاری نمی شودكرد.هرقدر درباره آن فكر و خیال كنیم راه به جایی نخواهیم برد و تغییری در آن به وجود نخواهیم آورد.

ولی هنگامی كه عفو و گذشت را در زندگی بر می گزینیم، اصل عالی و پرشكوهی را در مسیر حیات خود به جریان می اندازیم.اگر ما عوض شویم دیگران هم عوض خواهند شد.اگر ما برخورد خود را با دیگران تغییر دهیم، آنها هم رفتار خود را با ما عوض خواهند كرد.

نوع مطلب : اندرو متیوس(ماتیوز)، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، كتاب های موفقیت، انرژی مثبت، اندرو متیوس، اندرو ماتیوز، زندگی بهتر، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :