تبلیغات
پرطرفدار - خوب چون زندگی، شاداب چون طبیعت از اندرو متیوس(5)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

هركس فقط یك بار به این دنیا می آید.اگر با طوماری بلندبالا از علت بدبختیهای خود به آن دنیا بروید، این بدان معنا خواهد بود كه خودتان چنین می خواستید.

اگر ما دائما درباره ی فقر و بیچارگی و شكست و محرومیت بیندیشیم و یا كتابهایی را بخوانیم كه فقط درباره این موضوع بحث و گفت و گو كرده اند، بدیهی است كه خود نیز به صورت یكی از قهرمانان آنها در خواهیم آمد.

مردمان موفق جز به موفقیت نمی اندیشند، اگر تنها یك اصل و قاعده ی ذهنی وجود داشته باشد كه بتواند بازنده ها را به آدمهایی اهل عمل تبدیل كند، آن هم اصل تمركز فكر بر هدفی است كه شخص پیش رو دارد.ما باید دقیقا درباره آنچه می خواهیم بدست آوریم، اندیشده و افكار خود را حول هدف خویش متمركز سازیم.

فكرت را درباره آنچه داری متمركز كن و از آنچه داری لذت ببر. فكر چیزی را كه ممكن است از دست بدهی، از سر بیرون كن.

این حق ماست كه از زندگی خود و از آنچه در زندگی نصیبمان شده، لذت ببریم و غم فردا را به فردا واگذار كنیم.هنگامی كه فكر از دست دادن چیزی را به سر راه می دهیم، دیگر در زمان حال زندگی نمی كنیم و با این طرز اندیشیدن و لذت آن را به آینده موكول می كنیم.

اگر رو در روی ترس بایستید آن را فراری خواهید داد.ما بیشتر به این تجربه می رسیم كه اگر واقعا و از روی عزم و تصمیم راسخ بر آن شویم تا رودر روی ترس بایستیم، ترس مثل بخاری محو و پراكنده خواهد شد.

زمانی كه واقعا بر آن می شویم تا شادمانه به حیات خود ادامه بدهیم، نخستین كاری كه می كنیم، باید مواظب حرفی كه از دهنمان بیرون می آید، بشویم و تصمیم بگیریم تا با دیدی مثبت به خود بنگریم و از خوار و حقیر ساختن خویش خودداری كنیم.این گفته به معنای آن نیست كه ادعا كنیم ما موجودی كامل و از هر حیث بی عیب و نقص هستیم، ولی مقصود آن است كه به هر حال خود را دست كم نگیریم و برای خود بیهوده تقصیر و خطا نتراشیم و خود را در چشم خویش و دوستان و نزدیكان و همكاران و اطرافیان، كوچك و خفیف جلوه ندهیم.

دهانتان را فقط موقعی باز كنید كه حرف سازنده و مثبتی برای گفتن داشته باشید.پس از آنكه واقعا تصمیم تان را گرفتید، شادی هم به دنبال آن خواهد آمد.هر روز با خود تكرار كنید:

هر روز از روز پیش روحیه ام بهتر و بهتر می شود.

من خود را سالم و تندرست می بینم.خوب و خوش و آرام و موفق هستم.

ما هر خواست و آرزویی داشته باشیم، كم و بیش در زندگی همان را بدست خواهیم آورد و هرگونه بیندیشیم، ضمیر باطن به همان نحو، به شیوه تفكر ما پاسخ خواهد داد.نظر من بر این است كه مدار جهان بر گذشت و بخشندگی و بلند نظری و همت والا می گردد، در این صورت اگر كسی با سماجت فراوان بر این ایده، یعنی ایده فقر و نداری و استیصال و تنهایی اصرار ورزد و هیچ راه نجاتی نیابد، یقینا جز همان تصویری كه در ذهن نشانده، بهره ای نخواهد برد.

نوع مطلب : اندرو متیوس(ماتیوز)، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، كتابهای موفقیت، اندرو متیوس، اندرو ماتیوز، انرژی مثبت، زندگی بهتر،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :