تبلیغات
پرطرفدار - می توان زیبا دید، میتوان زیبا زیست (وینسنت پیل)(1)
 
پرطرفدار
ایستادگی كن تا روشن بمانی شمع های افتاده خاموش می شوند...
درباره وبلاگ


هرچه می خواهی آرزو كن هرجایی كه می خواهی برو هرچه كه می خواهی باش چون فقط یكبار زندگی می كنی و برای انجام آنچه می خواهی فقط یك شانس داری... هیچ كس مجبور نیست كاری انجام دهد كه دوست ندارد...
در این وبلاگ هر هفته یكی از بزرگان علم روانشناسی به همراه آثار وی معرفی خواهد شد.
پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

مدیر وبلاگ : میترا علیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
آیا محتوای وبلاگ مفید است؟

اگر می خواهید در میان دغدغه ها و نگرانی ها ی بی شمار دنیای كنونی با اعتماد به نفس و خوش بینی زندگی كنید، خواندن این كتاب را به شما توصیه میكنم.

خوش بینی یعنی باور كردن خوبی ها و ایمان به معنی دار بودن اتفاقات امروز و فردا. خوش بینی یعنی با كوچك كردن نكات منفی، حداكثر نتایج را گرفتن. خوش بینی خصلتی شادی افزا و سرشار از امید است.خوش بین واقعی كسی است كه همیشه و در همه حال نگاه و فكر مثبت به زندگی دارد.

به اطرافتان نگاه كنید.مستقیم و از رو به رو. برای زندگی در دنیای امروز باید قوی باشید.بدون قدرت، خیلی زود از پا درمی آیید.آنچه همه ما باید بیاموزیم این است كه چگونه ابزار لازم برای زندگی كردن و بالاتر از آن غلبه بر مشكلات و شرایط را پیدا كنیم.

وقتی زندگی سخت می شود شما هم كمربندهایتان  را محكم تر كنید.

چرا سختی ها انسان را رها نمی كنند؟

می توان گفت نظام دنیا این چنین است.زیرا فقط در مقابله با سختی ها و مشكلات است كه قدرت انسان ها فرصت ظهور پیدا می كند.من معتقدم كه هدف خدا توانا كردن، آموختن و رشد دادن انسان برای پیدا كردن لیاقت زندگی ابدی است.

« خدا مرا نیرومند خلق كرده است و من نیز خود را همین گونه می پندارم، مخلوقی با قدرت.با كمك خدا، من نیرومندم و آنچه كه برای این زندگی لازم است را در اختیار دارم.خدایا تو را به خاطر این قدرت سپاس می گزارم.»

این عبارت را مدام تكرار كنید.آن را به خاطر بسپارید و به آن ایمان بیاورید.آن گاه شاهد نتایج معجزه آسای آن باشید.شما همان چیزی هستید كه در ضمیر نیمه خودآگاهتان باور دارید.

این اصل را به یاد داشته باشید : قدرت واقعی در وجود خود شماست، چه آن را باور داشته باشید چه نداشته باشید.شما در آرامش، به استعدادها و نعمت هایی كه دارید اطمینان پیدا می كنید و دیگر به توانایی خود در برابر شرایط سخت شك نمی كنید.

مشكل بزرگ راه حل بزرگ می خواهد.

به عقیده ی كسانی كه به یك قدرت آگاه و برتر در زندگی اعتقاد دارند، هیچ چیز تصادفی نیست.هر اتفاق، هر آشنایی و هر دیدار ما چیزی جز حكمت الهی نیست.دعای ما نشانه ای بزرگ از استجابت خواسته ای است كه می طلبیم.

اگر زندگی بی نهایت بر شما سخت می گیرد بهتر است قبل از هر كاری، ملاقاتی واقعی و صادقانه با خود داشته باشید و ریشه ی مشكلات را از خود بپرسید.شاید این خود شما  هستید كه این چنین اوضاع را تیره و تار كرده اید.چاره در خود شماست.

امرسون می گوید همیشه در وجود خود آدمها می توان دلیل موفقیت یا شكستشان را پیدا كرد.

هرگز كنترل خود را به دست ذهنتان ندهید.این شمایید كه باید همیشه بر آن تسلط داشته باشید.باور كنید و ایمان داشته باشید كه احتیاجی به ضعیف بودن ندارید، می توانید قوی باشید و با ایمان به خدا شجاعانه با زندگی روبه رو شوید.نه از میدان به در بروید و شكست بخورید.

چگونه در لحظات تاریك امیدوار باشیم؟

چگونه می توان به این مرحله رسید؟ چگونه می توان دارای قدرت روبه رو شدن با زندگی شد؟این كار فقط با پرورش این اعتقاد كه خدا فقط یك مفهوم ذهنی و تخیلی نیست میسر می شود.به حضور خدا در كنار خود فكر كنید.نشانه های آن را پیدا كنید.این كار به شما می آموزد كه در رویارویی با موقعیت های دردناك و نامساعد تنها نیستید.خداوند شما را از همه ی راههای ممكن راهنمایی خواهد كرد.درها را خواهد گشود و گره ها را باز خواهد كرد.زیرا او همیشه برای كمك مهربانانه به شما حاضر و آماده است.

می توانید صد در صد روی خدا حساب كنید.اگر از او بخواهید به شما كمك خواهد كرد تا هرآنچه كه باید بپذیرید را بپذیرید.بودا می گوید : همه چیز فكر شماست.زیرا شما همان چیزی می شوید كه فكر می كنید.

در این دنیا از هیچ كس و هیچ چیز نترسید

گوش كن و فراموش نكن.هرگز با ترس زندگی نكن. هر ترسی را از وجودت پاك كن.چه دلیلی برای ترسیدن وجود دارد؟در برابر افراد و اتفاقات شهامت داشته باشید.به چشمان طرف مقابل نگاه كنید و صادقانه و صریح صحبت كنید.برای تقویت باور و یقینتان هر روز چندین بار با خود تكرار كنید : با كمك خدا از هیچ كس و هیچ چیز نمی ترسم.

قوی باشید و استوار. نترسید و وحشت نكنید زیرا خدای شما در تمام مسیر زندگی همراه شماست....

نوع مطلب : نورمن وینسنت پیل، موفقیت، 
برچسب ها : روانشناسی موفقیت، نورمن وینسنت پیل، كتاب های موفقیت، زندگی زیبا، زندگی بهتر، انرژی مثبت، تفكر مثبت، زندگی ایده آل،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :